Rezultate te kerkimit per termin: +Kanadas

Meta: total 1000 / total_found 1652 / time 0.001 / keyword[0] kanadas / docs[0] 1652 / hits[0] 2174 /
Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë
  • 2019-03-18

Kanadaja pritet të çojë forca ushtarake shtesë në Ukrainë

Kanadaja ka njoftuar se të hënën do të çojë një mision trajnimi prej 200 personash në Ukrainë. Ata do të trajnojnë  ushtarët ukrainas. Ministri i Jashtëm Chrystia Freeland dhe Ministri i Mbrojtjes Harjit Sajjan pritet që të dalin sot në një konference shtypi në 13:00 të orës lok

NASA: Brenda 10 vjetësh njeriu do të kthehet në Hënë (Video)
  • 2019-03-12

NASA: Brenda 10 vjetësh njeriu do të kthehet në Hënë (Video)

NASA po përgatitet të kthejë astronautët e saj në Hënë brenda dhjetë vjetësh: lander dhe robot do të udhëheqin rrugën. Kreu i agjencisë amerikane të hapësirës, Jim Bridenstine, e njoftoi këtë në një konferencë për shtyp në Qendrën Hapësinore Kennedy, me titull “Moon2Ma

Avioni i rrëzuar në Etiopi, dëshmitari tregon tmerrin që pa me sy!
  • 2019-03-12

Avioni i rrëzuar në Etiopi, dëshmitari tregon tmerrin që pa me sy!

Tamrat Abera ishte mes personave të parë që mbërriti në vendin e tragjedisë, aty ku u rrëzua avioni Boeing 737 Max, që ishte ngritur në fluturim drejt Nairobit disa kilometra larg aeroportit të kryeqytetit Addis Abeba, Etiopi. I riu etiopian, tregon se ka parë fillimisht avionin të rrotu

157 viktima nga 30 shtete, dalin pamjet nga tragjedia ajrore (VIDEO)
  • 2019-03-10

157 viktima nga 30 shtete, dalin pamjet nga tragjedia ajrore (VIDEO)

Një tragjedi ajrore ndodhi paraditen e sotme në Etiopi, ku avioni Boeing 737 MAX që ishte ngritur në fluturim drejt Nairobit u rrëzua disa kilometra larg aeroportit të kryeqytetit Addis Abeba. Avioni, një prodhim i ri, i futur në linjat ajrore së fundmi u zhduk nga radarët vetëm 8 minuta

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS
  • 2019-03-07

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS

Nga Fadil LEPAJA Korporatat janë fenomen global. Disa të dhëna të vitit të kaluar na bëjmë, të shohim edhe zyrtarët e lartë politik, si shërbyes të drejtpërdrejtë apo indirekt, të këtyre interesave. Madje, për dallim të zyrtarëve të lartë të vendeve të fuqishme, zyrtarët e ve

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Përgjimet e trafikut të klandestinëve, B: Po ku je o, ku je? Leo: Kam pas një problem
  • 2019-02-06

Përgjimet e trafikut të klandestinëve, B: Po ku je o, ku je? Leo: Kam pas një problem

Në dosjen e Prokurorisë, siguruar për BalkanWeb shpjegohet se si funksiononte grupi me 32 të arrestuar në operacionin Rruga e Gabuar që siguronin viza e pasaporta false për të mundësuar kalimin e paligjshëm drejt vendeve të BE, Kanadasë, SHBA por edhe drejt Mbretërisë së Bashkuar. Bë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama