Rezultate te kerkimit per termin: +Kancelaren +Merkel

Meta: total 1000 / total_found 2000 / time 0.001 / keyword[0] kancelaren / docs[0] 2162 / hits[0] 2563 / keyword[1] merkel / docs[1] 11088 / hits[1] 24498 /
Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur
  • 2017-06-17

Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur

Papa Françesku priti në një takim Kancelaren gjermane Angela Merkel në Vatikan. Takimi kishte si qëllim rrëzimin e mureve shumëpalëshe të shoqërisë, rëndësinë e traktateve ndërkombëtare dhe se duhet një vëmendje më e madhe për kontinentin afrikan, tha Kancelarja pas takimit që z

No Pic available
  • 2017-06-08

Programi i PD, Rama: Basha si Sudja, por ajo kishte fytyrë më të sinqertë

Gjatë një takimi me banorë të Delvinës, kryeministri Rama u mor gjatë me programin ekonomik të rivalit të tij politik. Sipas Ramës të gjitha premtimet e Bashës janë të parealizueshme, dhe për këtë ai solli shembullin e rritjes së pensioneve dhe uljes së taksave. Rama nuk nguroi ta

No Pic available
  • 2017-05-30

Angela Merkel rikonfirmon angazhimin për forcimin e lidhjeve transatlantike

Kancelarja gjermane Angela Merkel mbetet e angazhuar për marrëdhënie të forta transatlantike, njoftoi zëdhënësi i saj të hënën. Komenti vjen pas deklaratës së udhëheqëses gjermane se Shtetet e Bashkuara nuk janë më një partner i besueshëm. “Për shkak se marrëdhëniet transa

Bruksel, Rama: Sot takim me Trump dhe Merkel
  • 2017-05-25

Bruksel, Rama: Sot takim me Trump dhe Merkel

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel, ku mbrëmë zhvilloi takime me Përfaqësuesen e Lartë të BE, Mogherini dhe liderët e Ballkanit Perëndimor. Në një postim në Facebook, Rama thekson se sot pritet të takohet me presidentin amerikan Donald Trump si dhe kancelaren Angela Merkel. MIRË

No Pic available
  • 2017-05-25

Obama flet për Merkel: Ka bërë punë të shkëlqyeshme

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama së bashku me kancelaren gjermane, Angela Merkel, morën pjesë në një debat publik në Berlin. Obama tha se Merkel është person që ka bërë punë të shkëlqyeshme dhe po ashtu ai mbrojti presidencën e tij. Duke folur për rritjen e nacio

Obama në krah të Merkel, paralajmëron për rrezikun e ksenofobisë
  • 2017-05-25

Obama në krah të Merkel, paralajmëron për rrezikun e ksenofobisë

Ish-presidenti amerikan Barack Obama paralajmëroi të enjten në Gjermani kundër rritjes së ksenofobisë dhe nacionalizmit në disa vende të botës. Në këtë botë të re ku jetojmë, nuk mund ta izolojmë vetveten. Nuk mund të fshihemi pas mureve, tha Obama. Ish presidenti i bëri komentet

No Pic available
  • 2017-05-22

Macron takon Gentilonin

Kryeministri italian Paolo Gentiloni dhe presidenti i ri francez Emmanuel Macron bënë thirrje të dielën për një integrim më të thellë të Bashkimit Europian. Macron tha se Europa ishte e shurdhër ndaj paralajmërimeve të Italisë për fluksin e emigrantëve nga Afrika e Veriut, ndërsa Ge