Rezultate te kerkimit per termin: +Kanceri

Total: 3611
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.130Z

Kanceri i mushkërive

Hulumtuesit mjekësorë kanë zbuluar se kanceri i mushkërive mund të mbetet i fjetur për më shumë se 20 vjet para se papritmas të kthehet në vdekjeprurës. Ekspertët që kanë shkruar në revistën Science thonë se kjo ndihmon të shpjegohet përse sëmundja është aq e vështirë për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.895Z

Kanceri gjinekologjik, nismaratona botërore

Për herë të parë këtë vit, e gjithë bota do të jetë e organizuar në një maratonë, me datë 29 shtator, për t’u sensibilizuar kundër kancereve gjinekologjike. Edhe Shqipëria ishte përfshirë në këtë listë, por këtë vit organiozatorët do të mjaftohen vetëm me aktivitete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

MSH: Kontrollohuni nga kanceri

Tiran (Start)- N Ditn Kombtare kundr Kancerit t Gjirit, Ministria e Shndetsis dhe Instituti i Shndeti Publik krkojn sensibilizimin e grave dhe vajzave, pr m shum kontrolle t gjirit, pr t parandaluar q n fillesa kt smundje t rnd. Kanceri i gjirit sht nj nga llojet m t shpeshta t kancereve tek gra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.849Z

Kanceri, 100 sëmundjet brenda tij

Ne e konsiderojmë kancerin si një sëmundje të vetme, në fakt bëhet fjalë për 100 sëmundje të ndryshme, që prekin thuajse të gjitha pjesët e trupit tonë, të cilat vijnë nga shkaqe të ndryshme e lënë pasoja po të ndryshme. Ajo çka është e rëndësishme të dimë, është që së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.644Z

ISHP Kujdes nga kanceri i mitres

ISHP Kujdes nga kanceri i mitres E premte 25 Janar 2013 1430 p styletext-align justify ISHP Kujdes nga kanceri i mitres124 femra preken cdo vit nga kanceri i qafes se mitres Per specialistet e Institutit te Shendetit Publik ky lloj kanceri eshte nje nga me te rrezikshmit pas atij te gjirit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.879Z

Kanceri, 2 t

• TIRANE - Kanceri rrezikon jet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.937Z

Kanceri kercenon njerezimin

Bota përballet me një dallge batice të kancerit dhe nevoja e fokusimit tek parandalimi i kësaj sëmundje përmes reduktimit të duhanpirjes, frenimit të obezitetit apo konsumit të alkoolit, është reale. Paralajmerimi vjen nga shkenc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama