Rezultate te kerkimit per termin: +Kandahar

Total: 799
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.272Z

Lushnjë-Fier-Berat, si Kandahar (FOTO)

Share Edhe pse është një nga akset më të populluara, Lushnjë-Fier-Berat mbetet një nga akset rrugore me problematike. Në të prej kohësh nuk ka vënë dorë dhe gropat mbizotërojnë pjesën më të madhe të rrugës. Ky shqetësim është risjellë sot nga deputeti socialist, Erion Braç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.351Z

Kandahar, vriten 4 persona

Një person, i cili mbante me vete një bombë, ka hedhur veten në erë në një xhami të provincës Kandahar, gjatë lutjeve përkujtimore për vëllanë e vrarë të presidentit afgan. Raportet e para flasin për të pakt&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.841Z

Palajmërohen hakmarrje pas vrasjeve në Kandahar, Masakra e pafalshme

Afganistan- Trupat amerikane në Afganistan janë vënë në alarm pas vrasjes së 16 civileve afgan nga një ushtar amerikan.Zyrtarët amerikanë paralajmërojnë hakmarrje pasi ushtari vrau njerëz të pafajshëm mes tyre edhe nëntë fëmijë.Presidenti amerikan Obama i telefonoi homulogut të ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.744Z

Me mision në Kandahar për të bërë paratë e dasmës

Share Aleksandër Peci, djaloshi me origjinë nga Tropoja, kishte pak më shumë se një muaj që ishte nisur për në Afganistan. Ai u qëllua nga persona të veshur si policë afganë ditën e hënë, ndërkohë që fillimisht u raportua i vdekur nga Ministria e Mbrojtjes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.707Z

Berisha në Kandahar, takon trupat shqiptare

Vizita blic e kryeministrit në Kandahar, ku ndodhen trupat komando shqiptare me mision luftimi, është mbajtur sekret për arsye sigurie, raporton TCH.Përveç takimit me ushtarakët shqiptarë, ne agjendën e Berishës ishin shënuar edhe takime me drejtues të lartë të komandës së NATO-s në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.173Z

Kandahar, përfundon përplasja me talibanët

Zyrtarët afganë thanë se forcat e sigurisë kanë vrarë luftëtarët e fundit të një grupi militant taleban që kishte sulmuar ndërtesat qeveritare në qytetin jugor Kandahar, duke i dhënë fund betejës dy ditore. Dhuna shp&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.504Z

Bombë në Kandahar, nëntë të vdekur

Kandahar, 11 qershor 2010 NOA - Është të paktën nëntë civilë të vdekur dhe tetë të plagosur raporti i përkohshëm i shpërthimit të një bombe në anë të rrugës në provincën jugore të Kandaharit. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësi i kryetarit të bashkisë. Zona mbete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama