Rezultate te kerkimit per termin: +Kandidatt

Meta: total 139 / total_found 139 / time 0.011 / keyword[0] kandidatt / docs[0] 139 / hits[0] 202 /
No Pic available
  • 2017-07-06

Si votohet n Gjermani?

Nj dit dhe dy kryqe vendosin pr katr vjet. Kaq zgjat nj periudh legjislative n Gjermani. M 24 shtator do t votohet pr Bundestagun e ri. Por si funksionon zgjedhja e prfaqsuesve t popullit? Fjalia m e cituar pr sistemin elektoral n Gjermani sht: Deputett zgjidhen prmes “zgjedhjeve t prgjithshme

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

Mali me borxhe i Donald Trumpit
  • 2016-08-22

Mali me borxhe i Donald Trumpit

Firmat e Donald Trumpit kan shum m tepr borxhe nga sa ishte pranuar deri tani Esht imazhi q ai ka krijuar pr veten si nj siprmarrs i suksesshm vetm nj fasad? Sipas njoftimeve n media firmat e kanditati republikan pr president n SHBA Donald Trump kan borxhe n vlern e t paktn 650 milion dollarve. R

E PLOTE/ Edi Rama në TemA TV: Shqipëria nuk është e përjashtuar nga rreziku i terrorizmit
  • 2016-03-25

E PLOTE/ Edi Rama në TemA TV: Shqipëria nuk është e përjashtuar nga rreziku i terrorizmit

Mustafa Nano: Zoti, kryeministër kam vënë re reagimet mbas akteve terroriste në Bruksel, duke dëgjuar sloganin Je suis Bruksel, ka pasur njerëz që kanë derdhur lot, kanë çuar lule tek vëndi i atentatit, ka pasur një mbështeje që kanë shprehur ndjenja, zemërimin e tyre. Kemi parë

No Pic available
  • 2013-08-22

BE/Sequi: Shqipëria kashumë shanse për statusin

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

Demokratët votojnë për liderin e ri me 22 korrik, Berisha: Një fillim i fuqishëm për PD
  • 2013-07-04

Demokratët votojnë për liderin e ri me 22 korrik, Berisha: Një fillim i fuqishëm për PD

22 korriku do të rikthejë edhe njëherë emocionet e zgjedhjeve në vend, por kësaj radhe për të gjithë anëtarësin e selisë blu, e cila me votën e saj do të përcaktojë edhe liderin e PD që do ti udhëheqë në sfidat e radhës. Lideri aktual dhe Kryeministri në ikje Sali Berisha në n

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT
  • 2012-08-26

KADARE, NOBELI DHE SHQIPTARËT

Nga Gjek Gjonlekaj Alfred Nobeli mbreti i dinamitit siç e quanin n at koh lindi n Stockholm n vitin 1833. Prejardhja e familjes Nobel ishte nga fshati Nobbelov. Pavarsisht se ishte familje e varfr ata u arsimuan n Universitetin m t mir t vendit  Uppsala . Alfred Nobeli n kohn e tij ishte nj ndr nj