Rezultate te kerkimit per termin: +Kandidatt

Total: 133
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

KQZ certifikon rezultatet e 15 nntorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), n mbledhjen e mbajtur sot pasdite, mori vendim pr certifikimin e rezultateve pr kandidatt pr kryetar t komunave, t zgjedhjeve t 15 nntorit pr pushtetin lokal. KQZ i certifikoi rezultatet ve e ve pr seciln komun. Rezultatet u certifikuan n 36 komuna n nivel ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen

Kandidatt e rinj nuk kan punuar para viteve ‘90. Dekretimi, m 6 shtator Javn e fundit t muajit gusht, Presidenca do t rihap dosjet pr zgjedhjen e antarve t Gjykats Kushtetuese. Pas dats 25 gusht, Presidenca do t przgjedh 10 kandidatt potencial pr t zvendsuar 4 mandatet, t cilat aktualisht jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.862Z

Gjykata e Lartë, Komisioni i Ligjeve diskuton të mërkurën dekretet

Komisioni i Ligjeve do t nis ditn e mrkur seancn dgjimore me kandidatt e propozuar nga Presidenti Bamir Topi pr Gjykatn e Lart. Kreu i Komisionit t Ligjeve, Ilir Rusmali, informoi dje deputett se tashm kan ardhur informacionet nga t gjitha institucionet, po ashtu dhe prgjigjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Britani, 3 kandidatët bëhen gati për debatin e tretë televiziv

Tre kandidatt pr kryeministr n zgjedhjet e 6 Majit n Britanin e Madhe bhen gati pr debatin e tret e t fundit televiziv. Braun, Klexh dhe Kamerun do t diskutojn mbi ekonomin. Konservatort e Kamerun vazhdojn t kryesojn n sondazhe, edhe pse jo me diferenc t madhe.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

Imami: Mazhoranca, jo qendrim politik kundër Presidentit

Ministri i Mbrotjes Arben Imami shpjegon arsyet e vots kundr t mazhorancs pr disa nga kandidatt e propozuar nga Presidenti i Republiks Bamir Topi pr Gjykatn e Lart dhe at kushtetuese. Vot q nga media dhe opozita kryesisht, sht komentuar si qendrim kundr kreut t shtetit. Dhe kt pohim z. Imami e mbsht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.988Z

Zgjedhjet në Angli, kandidatët përballë në duelin televiziv

Kandidatt kryesor nga rradht e laburistve konservatorve dhe liberaldemokratve pr postin e kryeministrit britanik kan zhvilluar pr her t par n historin e vendit nj duel televiziv. N qendr t debatit ishin politika e brendshme emigracioni dhe lufta kundr krimit. Surpriza e ktij debate mes tre kandidatv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Universiteti i Sporteve, rregullat e konkursit

Testi do kandidat sht i detyruar t konkurroj n garat e atletiks dhe t gjimnastiks Ndryshe nga maturantt q presin t jen fitues n fakultetin e Gazetaris, Drejtsis apo Mjeksis, ata q dshirojn t ndjekin arsimin e lart n Universitetin e Sporteve do tu nnshtrohen konkursit t prgatitur nga ky institucion,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama