Rezultate te kerkimit per termin: +Kanini

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.198Z

Nxenesit me me nota, por edhe pike e kredite Sonila Isaku

Nxenesit e shkollave te mesme por edhe ato 9 vjecare tashme nuk do te vleresohen vetem me nota, por edhe me pike edhe kredite te cilat do te kene funksione te percaktuara. Keshtu, kreditit do te sherbejne per kaluar nga shkolla 9 vjecare ne gjimnaz, apo nga ky i fundit ne shkollen e larte. Sipas si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.224Z

Inter përmbys Milanin, Juve shpallet kampion

Juventus është zyrtarisht kampioni i ri i Italisë. Bardhezinjtë e drejtuar nga Antonio Konte fituan mbrëmë në fushën neutrale të Triestes ndaj Kaljarit e duke përfituar edhe nga humbja e Milanit në derbi me Interin, arriti që të shkonte në +4 nga kuqezinjtë, duke u shpallur kampion, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.755Z

Vëllezërit, që do t’ju tregojnërrugët në Tiranë nga celulari

TIRANE - Jonidi sapo ka mbaruar studimet Master për Teknologji Informacioni. Ndërsa i vëllai ka rreth gjashtë vite që është diplomuar për Informatikë. Për muaj të tërë ata kanë punuar për të njëjtin projekt. Ka mbetur edhe pak. Jonidi na premton se brenda këtij viti të gjithë kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.767Z

Open Data Albania kurorëzon me çmime fituesit

Një maratonë me ide dhe që në fund puna më e mirë merr çmim inkurajues. Instituti Shqiptar i Shkencave organizoi një event inovativ Open Datathon Albania- Hackathon Day in Tirana ku 21 studentë me 12 aplikime-analiza, me tema tepër interesante t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Gjimnazet dhe 9-vjeçaret, vlerësim me kredite

Tekstet shkollore do t shiten n institucionet prkatse, jo m n librarit e vendit Ndryshe nga prvojat e kaluara, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur q nxnsit e shkollave t mesme edhe ato 9-vjeare t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Funksioni i t cilave, sipas burimeve nga M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Sot nis shpërndarja e teksteve në gjimnaze

Botimet N radht e librave mungon vetm ai i arteve pr klasat e nnta Sot, n orn 09:00, do t nis shprndarja e teksteve shkollore n t gjitha shkollat e mesme t vendit. Burime nga Ministria e Arsimit dhe Shkencs bjn t ditur se ka prfunduar przgjedhja e teksteve q do t jen pjes e “librarive”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.945Z

Rrëfimi i mësuesit pensionist që u mbijetoi 17 ministrave të Arsimit

Entela Resuli DITA Ilir Kanini, zotëria me flokë të thinjura, që vitet e fëmijërisë i kaloi në ish-Bllok, fundjavën që lamë pas doli në pension. Në ambientet e Ministrisë së Arsimit, ku prej 33 vitesh ishte shtëpia e tij e dytë iu organizua një festë surprizë nga ministrja Lind

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama