Rezultate te kerkimit per termin: +Kansas

Meta: total 280 / total_found 280 / time 0.000 / keyword[0] kansas / docs[0] 280 / hits[0] 331 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Republikanët në SHBA rifitojnë vendet në Kongres

Donald Trumpi kaloi me sukses një test të rëndësishëm. Në dy zgjedhje të pjesshme, kandidatët republikanë të partisë së tij qenë në gjendje t’i mposhtin kundërshtarët e tyre demokratë. Demokratët në SHBA dështuan sërish në përpjekjen e tyre, për ta shfrytëzuar popull

No Pic available
  • 2017-06-12

Gjen klonin, të burgosurit i falin lirinë pas 17 viteve burg

Një i burgosur amerikan u lirua pas 17 vitesh burg për akuzën e grabitjes të cilën ai thotë se nuk e ka bërë. Richard Anthony Jones nga Kansas u lirua pasi gjeti kloni i tij dhe dëshmitarët nuk mund të dallonin dot kush ishte njëri dhe kush ishte tjetri. Gjykatësi tha se nuk kishte evid

No Pic available
  • 2017-04-04

Rreh për vdekje të birin, trupin ia hedh për ushqim derrave

Michael A Jones, 46 vjec, u shpall fajtor për vrasje të shkallës së parë të së birit. Burri nga Piper, Kansas, ShBA e pranoi se rrahu të birin për vdekje dhe më pas trupin e tij e hodhi për ushqim te derrat. Mbetjet e djaloshit u gjetën nw nwntor tw 2015 në një hangar jashtë shtëpis

10 futbollistet më të paguara në botë
  • 2017-04-04

10 futbollistet më të paguara në botë

Futbolli nuk është vetëm për meshkujt, por edhe për femrat. Lojtare të mëdha, kampionë bote, fituese të çmimeve të ndryshme individuale, xhepa të mbushur me para përmes kësaj loje mgajike. Pagat e tyre nuk krahasohen dot me shumat absurde e marramendëse që lëvizin në futbollin burr

No Pic available
  • 2017-03-30

Çfarë ka ndodhur më 30 mars?

598 – Dyndje në Iliri: Avarët heqin rrethimin ndaj fortesës bizantine të Tomis (Kostancë, Rumani e sotme). Udhëheqësi i tyre Bayan tërhiqet në veri të lumit Danub – ofensiva do të vonohej nga një epidemi murtaje që kishte pllakosur forcat avaro-sllave. Bayan ishte Khagan, po

No Pic available
  • 2017-03-01

Trump fjalim para kombit: SHBA jo strehë për terroristët

Në fjalimin e parë para kongresit që prej marrjes së detyrës, tonet e Presidentit të SHBA ishin më pak të guximshme se zakonisht edhe pse kreu i Shtëpisë së Bardhë nisi fjalimin e tij me ndërtimin me urgjencë të murit me Meksikën. Në fjalën drejtuar mbase për herë të parë 

Çfarë ka ndodhur më 28 shkurt?
  • 2017-02-28

Çfarë ka ndodhur më 28 shkurt?

1533 Lindi Michel Eyquem de Montaner Montaigne – (vd. 1592) shkrimtar më me ndikim i Rilindjes franceze. Ai njihet për popullarizimin e eseve si zhanër letrar, dhe cilësohet si ati i skepticizmit modern. Montaigne u bë i njohur për aftësinë për të ndërthurur mendimin serioz intel