Rezultate te kerkimit per termin: +Kantautori

Meta: total 538 / total_found 538 / time 0.000 / keyword[0] kantautori / docs[0] 538 / hits[0] 702 /
1-vjetori i ndarjes nga jeta, përurohet busti i kantautorit Françesk Radi
  • 2018-04-03

1-vjetori i ndarjes nga jeta, përurohet busti i kantautorit Françesk Radi

Miq, të afërm dhe dashamirës të muzikës së tij, u mblodhën sot pranë kodrave të Liqenit Artificial, për të përkujtuar një vjetorin e ndarjes nga jeta të kantautorit të njohur shqiptar, Françesk Radi. Përkujtim i cili u shenjua edhe me vendosjen e një busti të artistit, në vendin

Një monument për Françesk Radin tek Liqeni
  • 2018-03-29

Një monument për Françesk Radin tek Liqeni

Një vit lamtumire Franko!. Miq dhe pasionantë të muzikës së Françesk Radit do të bëhen bashkë në 1 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta, për ta kujtuar në vendin që ai deshi më shumë në këtë qytet, amfiteatrin tek Liqeni Artificial. Më 3 prill ora 9 e mëngjesit pranë amfiteatrit

Kantautori Joe Artid Fejzo braktis Italinë për këtë arsye!
  • 2018-03-05

Kantautori Joe Artid Fejzo braktis Italinë për këtë arsye!

Kantautori Joe Artid Fejzo, ndonëse prej vitesh jeton në Itali, këto ditë të para Marsi i është rikthyer kujtimeve dhe Parkut të Liqenit. Sikundër shumë artistë të njohur, edhe Joe Artid Fejzo, i është bashkuar nismës së Bashkisë ”Dhuro pemë për Tiranën”.

Pylli Orbital, Bashkia mbjell 100 pemë pranë liqenit të Farkës
  • 2018-02-18

Pylli Orbital, Bashkia mbjell 100 pemë pranë liqenit të Farkës

Aksionit të fundit të Bashkisë së Tiranës për mbjelljen e 100 pemëve të reja pranë liqenit të Farkës, si pjesë e projektit të Pyllit Orbital, iu bashkuan edhe punonjës të Autoritetit të Medieve Audiovizive dhe kantautori e prezantuesi Ardit Gjebrea. Parku i liqenit të Farkës po shn

Gianni Morandi, 40 albume dhe shumë miq
  • 2017-11-19

Gianni Morandi, 40 albume dhe shumë miq

Kantautori italian: Shoh Jagger dhe McCartney, më të vjetër dhe vazhdoj përpara Djali i përjetshëm publikon ‘Damore dautore’, albumin e 40-të, tetë këngë dedikuar ndjenjave dhe të shkruara nga Elisa, Ermal Meta, Thomas Paradiso dhe nga të mëdhenjtë Fossati dhe Ligabue: Jam

Ermal Meta rrëmben çmim në MTV
  • 2017-11-13

Ermal Meta rrëmben çmim në MTV

Ndërkohë që vijon turin muzikor nëpër Evropë dhe sapo ka publikuar këngën e re ” Piccola Anima”, në bashkëpunim me këngëtaren e njohur italiane, Elisa, Ermal Meta sot ka marrë edhe një lajm tjetër shumë të bukur nga MTV EMA. Kantautori shqiptar, fitues i çmimit

No Pic available
  • 2017-09-24

Elgit Doda në lidhje me Klea Hutën? Ja përgjigjia që jep kantautori

Klea dhe Elgiti janë ndoshta çifti më i vështirë në showbiz-in shqiptar që marrëdhënien e tyre as nuk e mohojnë, as nuk e pohojnë, por as nuk po bien dakord për të thënë të paktën të njëjtën përgjigje publike para pyetjes janë apo jo çift?. Kësaj pyetje, Elgiti i ktheu n