Rezultate te kerkimit per termin: +Kapaciteti

Meta: total 1000 / total_found 2716 / time 0.017 / keyword[0] kapaciteti / docs[0] 2716 / hits[0] 3123 /
Bllokoi 3 autostrada dhe 2 aeroporte, Turkish Airlines zhvendoset në shtëpinë e re(VIDEO)
  • 2019-04-08

Bllokoi 3 autostrada dhe 2 aeroporte, Turkish Airlines zhvendoset në shtëpinë e re(VIDEO)

#td_uid_1_5cab981d09170 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/4707-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5cab9

7 milionë euro investim, zbulohen detaje mbi aeroportin e Kukësit
  • 2019-04-06

7 milionë euro investim, zbulohen detaje mbi aeroportin e Kukësit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, duke dhënë detajet teknike për Aeroportin e Kukësit tha se ky është një projekti strategjik për shkak edhe të vendndodhjes së tij midis Tiranës dhe Prishtinës, si dhe me potencial për të gjithë ekonominë kombëtare. Ësht

30 mijë pacientë në ditë, Turqia hap nesër spitalin më të madh në Europë
  • 2019-03-13

30 mijë pacientë në ditë, Turqia hap nesër spitalin më të madh në Europë

Në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, nesër do të hapet spitali më i madh në Evropë, i cili njëherësh është spitali i tretë në botë që ka të instaluar të gjitha repartet në kuadër të një projekti. Spitalin do ta hapë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Pas qyteteve turke Yozgat,

Veliaj: Dyfishojmë kapacitetin e Bovillës, ujë 24-orë për banorët
  • 2019-02-08

Veliaj: Dyfishojmë kapacitetin e Bovillës, ujë 24-orë për banorët

Pas 40 vitesh harresë, rreth 13 mijë banorët që jetojnë përgjatë Rr. Babë Rexha do të marrin një furnizim më të mirë me ujë. Bashkia e Tiranës dhe UKT po kryejnë një nga investimet më të rëndësishme në ujësjellës, duke shtruar një linjë krejt te re tubacioni, që sjell pë

No Pic available
  • 2019-01-16

Investimi më i madh në 20 vite, dyfishohet kapaciteti filtrues i ujit në Bovillë

Tirana ka hyrë në një epokë të re të furnizimit me ujë. Falë performancës së mirë të UKT-së dhe ndihmës nga BERZH-i, Bashkia e Tiranës ka nisur investimin më të madh në 20 vitet e fundit në ujësjellës, për të dyfishuar kapacitetin përpunues dhe filtrues të ujit në impiantin

No Pic available
  • 2018-12-19

Risi energjitike në liqenin e Banjës, do ndërtohet impiant fotovoltaik mbi ujë

Kompania norvegjeze Statkraft kërkon ndërtimin e një impianti fotovoltaik lundrues për prodhimin e energjisë nga dielli, në liqenin e hidrocentralit të Banjës. Statkraft është e angazhuar në Shqipëri me koncesionin e hidrocentraleve të Kaskadës mbi lumin Devoll, pjesë e të cilëve ë

No Pic available
  • 2018-12-08

Tragjedia në Itali, viktimat nga 14 deri 16 vjeç. U shtypën në disko (VIDEO)

Është një tragjedi e vërtetë ajo çka ka ndodhur në diskotekën Lanterna Azzurra, në Ankona të Italisë. Janë 6 viktimat dhe mbi 100 të plagosurit për shkak të panikut që kaploi turmën e njerëzve që po festonin nën ritmet e muzikës, pasi një spraj me erë të keqe u hodh gjatë ko