Rezultate te kerkimit per termin: +Kapllanaj

Meta: total 401 / total_found 401 / time 0.010 / keyword[0] kapllanaj / docs[0] 401 / hits[0] 703 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Fiks Fare/ Rrëshkitje dherash në Romës të Mallakastrës, banorët rrezikojnë jetën
  • 2018-04-18

Fiks Fare/ Rrëshkitje dherash në Romës të Mallakastrës, banorët rrezikojnë jetën

Banorët e fshatit Romës në Mallakastër prej më shumë se dhjetë ditësh flenë me frikën se nuk do të zgjohen më të nesërmen. Rrëshkitja e dherave iu ka ardhur pranë shtëpive dhe rrezikon shembjen e tyre. Ndërkohë, toka është çarë mbi dy metra si dhe e gjithë rruga që lidh fsha

Borxhet e ARMO-s, autoritetet mbyllën sytë
  • 2018-01-26

Borxhet e ARMO-s, autoritetet mbyllën sytë

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Agron Kapllanaj thotë se zhytja e ARMO-s në borxhe është bërë me dijeni nga organet qendrore ndër vite. Fakti që nuk u investua dhe u shfrytëzua do të thotë që aferat kanë qenë në maksimum, pasi bashkëpunimi duhet të ishte me organet qendrore, sepse nu

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro
  • 2018-01-19

Fiks Fare/ ARMO, afera prej 600 milionë euro

Fiks Fare denoncoi abuzimet ndër vite të strukturave shtetërore me kompaninë e përpunimit të naftës, ARMO. Nga viti 2008, deri në ditët e sotme, kompanitë që e administruan, kanë krijuar një borxh prej më shumë se 600 milionë euro. Lojërat e politikës, por edhe keqmenaxhimi i firma

1 milionë dollarët, Balla akuzon Bashën e Zgurin: Po prishin provat
  • 2017-12-12

1 milionë dollarët, Balla akuzon Bashën e Zgurin: Po prishin provat

Kreu i grupit parlametarë të PS-së Taulant Balla ka akuzuar sot kryetarin e PD-së Lulzim Bashën dhe kryetarin e KQZ-së, Klement Zgurin se po mundohen ti prishin provat për  transferimin e 1 milionë dollarëve. Balla tha se Basha dhe Zguri po mundohen të ndryshojnë raportin e KQZ-së. Dora

No Pic available
  • 2017-11-20

Balla: Opozita duket shumë e dëshpëruar, hedh akuza të pabaza

Deputeti i Partisë Socialiste, Taluant Balla i ka cilësuar si qesharake akuzat e Partisë Demokratike dhe LSI-së,  ku këto të fundit pretendojnë se buxheti po përdoret për të pastruar paratë e krimi. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Balla shprehet se këto akuza nuk bëjnë gjë tje

Mandati i Kapllanajt, KQZ: Akti që nuk ekziston sfalsifikohet dot
  • 2017-11-15

Mandati i Kapllanajt, KQZ: Akti që nuk ekziston sfalsifikohet dot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka sqaruar se akuzat e PS për tjetërsim të vendimit për Kapllanajn. Në një deklaratë për mediat tha se praktikat e mandatit janë të përcjella në kohë rekord. Po ashtu shtoi se kryetari i KQZ-së nuk ka detyrë, nuk drejton zbardhjen e akteve të KQZ-së, p