Rezultate te kerkimit per termin: +Kapshtic

Meta: total 1000 / total_found 2802 / time 0.001 / keyword[0] kapshtic / docs[0] 2802 / hits[0] 5167 /
Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)
  • 2019-04-05

Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)

Një tjetër rast i trafikut ndërkombëtar të drogës është goditur në doganën e Kapshticës, teksa është arrestuar në flagrancë një qytetar nga Divjaka. 38-vjeçari G.Gj, kishte fshehur në vende të posaçme në mjetin tip Toyota, drogën e ndarë në disa pako. “Më datë 05.04.2

FOTOLAJM/ Protestë e fermerëve në Devoll, Rama ik shkruhet me mollë
  • 2019-03-07

FOTOLAJM/ Protestë e fermerëve në Devoll, Rama ik shkruhet me mollë

Në vazhdën e protestave që kanë ndezur prej dy muajsh Shqipërinë, një tubim është zhvilluar pasditen e sotme nga fermerët e zonës së Devollit, të cilët janë revoltuar pasi prodhimet e tyre nuk shiten dhe mbeten stok. Mungesa e tregut i ka bërë këta fermerë të shpërthejnë në ak

1.5 tonë kanabis në dy kamionë, në pranga 4 persona
  • 2019-02-15

1.5 tonë kanabis në dy kamionë, në pranga 4 persona

Policia ka arrestuar katër persona si të dyshuar për trafikimin e 1074,2 kg kanabis me kamionë nga pika kufitare e Kapshticës. Bëhet fjalë për shtetasit: A.S, 47 vjeç; Z.H, 56 vjeç; A.M, 50 vjeç; M.S, 30 vjeç. Policia njofton se “në dalje të Republikës së Shqipërisë u paraqit

Kapshticë, kapen dy kamionë me drogë
  • 2019-02-14

Kapshticë, kapen dy kamionë me drogë

Foto ilustruese Ndalohen dy kamionë me lëndë narkotike në pikën kufitare të Kapshticës. Mësohet se kamionët janë ndaluar gjatë mbrëmjes së sotme. Operacioni njoftohet se u zhvillua nga Policia Kufitare në bashkëpunim me Autoritetet Doganore, mbi bazën e informacioneve të siguruara n

Kapshticë/ Mbi 1 ton kanabis do trafikohej në Turqi, në pranga dy shoferët (EMRAT)
  • 2019-02-14

Kapshticë/ Mbi 1 ton kanabis do trafikohej në Turqi, në pranga dy shoferët (EMRAT)

Mbrëmjen e djeshme në Kapshticë janë sekuestruar mbi 1 ton drogë, në dy kamionë që ishin ngarkuar me krunde. Vetëm në një nga kamionët e së njëjtës kompani, Antidroga ka gjetur rreth 1 ton kanabis, ndërkohë që policia pritet të zbardhë peshën totale paraditen e sotme. Droga ësh

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)
  • 2019-01-11

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në rajonin jugor Gjirokastër, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjith

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë
  • 2019-01-10

Dëbora bllokon vendin, ja rrugët që kalohen me zinxhirë

Reshjet e dendura të dëborës të cilët kanë përfshirë vendin prej disa ditësh vijojnë të krijojnë probleme në zona të ndryshme. Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion të detajuar lidhur me situatën deri në orët e para të ditës së sotme në të gjithë vendin. Në rajonin jugo