Rezultate te kerkimit per termin: +Kapshtics

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] kapshtics / docs[0] 18 / hits[0] 27 /
No Pic available
  • 2010-08-31

Radhë të gjata në pikën kufitare të Kapshticës

Emigrantt Radh t gjata n pikn doganore t Kapshtics. Qindra automjete e mijra udhtar kan qndruar pr or t tra n pritje pr t kaluar kufirin drejt toks greke. Gjat dits s djeshme, radha e makinave i ka kaluar dy kilometra, por krahas tyre kan qen edhe autobus t shumt t linjave t udhtarve Shqipri-Greqi

No Pic available
  • 2010-08-22

Basha, policëve të Korçës: Përdorni informacionin kriminal për emigrantët

Takimi Ministri i Brendshm inspekton dogann e Kapshtics dhe fokusohet te qarkullimi rrugor Ministri i Brendshm, Lulzim Basha, ka inspektuar dje pikn e kalimit kufitar t Kapshtics, n lidhje me kontrollin dhe kalimin e qytetarve n shtetin grek dhe anasjelltas. Ai i ka krkuar personelit t policis t pr

No Pic available
  • 2010-08-22

Basha inspekton pikën e kalimit kufitar të Kapshticës

Ministri i Brendshm Z. Lulzim Basha inspektoi veprimtarin e strukturave policore t Qarkut Kor. Basha ishte n pikn e kalimit kufitar t Kapshtics ku pa procedurat q zhvillohen pr kontrollin dhe kalimin e qytetarve pr n shtetin grek dhe anasjelltas. Afro 200 mij qytetar kan hyr n Shqipri nprmjet ksaj p

No Pic available
  • 2010-08-20

Kapshticë, normalizohet fluksi i emigrantëve

Pika e kalimit kufitar t Kapshtics ka prballuar nj fluks t gjer hyrjesh dhe daljesh t udhtarve, ku pjesa m e madhe jan emigrant shqiptar q punojn n Greqi. Drejtuesit e piks s kalimit kufitar t Kapshtics kan marr t gjitha masat pr t eliminuar pritjen para sporteleve pr marrjen e v

No Pic available
  • 2010-08-17

Emigrantët kthehen në Greqi, fluks në Doganën e Kapshticës

Vetm ditn e hn e kan kaluar kufirin 4 mij persona Nis kthimi i emigrantve pr n vendet e tyre t puns, fluks n Pikn Kufitare t Kapshtics. Vetm gjat dits s hn, mbi 4 mij persona dhe qindra automjete t vogla dhe autobus t linjave ndrkombtare kan dal nga Dogana e Kapshtics pr n drejtim t shtetit helen.

No Pic available
  • 2010-08-11

Emigrantët, mijëra persona hyjnë në Shqipëri për pushime

Pavarsisht se gushti shnon fundin e sezonit veror, numri i emigrantve shqiptar q kthehen n atdhe pr pushimet e vers mbetet i lart edhe n kto dit. Paralelisht me emigrantt shqiptar, nj numr i konsiderueshm emigrantsh me banim n Kosov dhe Maqedoni apo edhe nga shtetet e huaja kan hyr nprmjet Portit t

No Pic available
  • 2010-08-07

Nis kthimi i emigrantëve, fluks në dogana

N pikn doganore t Kapshtics kt fundjav sht regjstruar nj fluks i lart lvizjeje n t dyja ant e kufirit, duke shkaktuar radh n disa momente. Ajo sht mbipopulluar q n ort e para t mngjesit nga nj numr i konsiderueshm mjetesh q hynin n tokn shqiptare. Sipas t dhnave vetm gjat orve t para t dits s shtun