Rezultate te kerkimit per termin: +Kaqinari

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] kaqinari / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
U zgjodhë kryesia e re e Federatës së Kick-Box-it të Kosovës
  • 2014-05-10

U zgjodhë kryesia e re e Federatës së Kick-Box-it të Kosovës

Sot u mbajtë Kuvendi i jashtëzakonshëm zgjedhor i Federatës së Kick Box-it të Kosovës ku u zgjodhën strukturat e reja të kësaj federate dhe në lidhje me evenimentin redaksisë tonë i është dërguar një email njoftues

Vesa Luma, nostalgji për "Ethet"
  • 2014-04-19

Vesa Luma, nostalgji për "Ethet"

​Vesa Luma po ndjen nostalgji për vendin ku filloi karrierën e saj 10 vjet më parë. Këngëtarja para dhjetë vjetësh ishte pjesë e edicionit të parë ‘Ethet e së premtes mbrëma’. Në instagram ajo rikujton edhe nj&e

No Pic available
  • 2012-12-19

Violeta Rexhepagiq, nga "Vivien" ne "Wikileaks"

Shumekush e mban mend per stilin e "coroditur", per floket lara-lara - ne njeren ane kuq, e tjetren zi - qe kombinoheshin edhe me ngjyrat e palltos, me kepuce te njejta por me ngjyra te ndryshme. Disa e mbajne mend per muziken e saj moderne, disa per angazhimet e saj si reportere e luftes. Por, ka e

No Pic available
  • 2010-08-14

... Pakëz dritë për minatorët

REPORTAZH Nga Pal MEHILLI* Ideja për të hedhur këto radhë, më lindi teksa po ndiqja një veprimtari me interes, pushtuar grevës së famshme të minatorëve të Rubikut, atë të 38. Përvjetori i kësaj greve, bash në sheshin ku nisi 72 vjet më parë, mblodhi minatorë, vagonist, zjarrm

No Pic available
  • 2009-08-18

Letra/Domethënia e 7 Gushtit dhe e 17 Gushtit të 1949 për Mirditën

Shumë nga studiuesit, gazetarë e persona të ndryshëm që kanë shkruar për Mirditën, mbas viteve ’90 , ndër të tjera kanë theksuar se në këtë krahinë, lufta klasore është aplikuar në shkallën më të lartë të mundshme gjatë regjimit komunist. Kjo ka disa arsye specifike në