Rezultate te kerkimit per termin: +Karabinieris

Meta: total 84 / total_found 84 / time 0.000 / keyword[0] karabinieris / docs[0] 84 / hits[0] 102 /
Durrës, arrestohet trafikanti italian i dënuar me 20 vite burg (VIDEO)
  • 2018-12-05

Durrës, arrestohet trafikanti italian i dënuar me 20 vite burg (VIDEO)

Falë një operacioni ndërkombëtar të Policisë Shqiptare, Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Karabinierisë së Barit është arrestuar në Durrës një i shumëkërkuar italian. Operacioni Il Latitante, pas hetimeve disa mujore ka përfunduar me arrestimin e italian Giovanni Di Cosimo, 40

NADIR, arrestohet një 40-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar
  • 2018-02-17

NADIR, arrestohet një 40-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Në vazhdim të operacionit Nadir, ku u sekuestruan dy ditë më parë, 4 kg kokainë e pastër, 1 kg hashash, 36 mijë euro dhe u arrestuan 11 persona, policia e shtetit ka ndaluar edhe një 40 vjeçar që rezulton të jetë në kërkim ndërkombëtar. Në operacionin në fjalë kanë bashkëpunuar

NADIR, 11 të arrestuar në Itali e Shqipëri; sekuestrohen 4 kg kokainë
  • 2018-02-15

NADIR, 11 të arrestuar në Itali e Shqipëri; sekuestrohen 4 kg kokainë

Katër kg kokainë e pastër, 1 kg hashash, 36 mijë euro dhe 11 të arrestuar janë rezultatet e operacionit ndërkombëtar të koduar Nadir. Hetimet janë kryer në bashkëpunim me policinë italiane dhe grupi kriminal përbëhej nga shqiptarë dhe italianë. Policia e Shtetit në bashkëpunim d

Forumi i Romës, Çako: Ti kthejmë kufijtë në barriera të pakalueshme për kriminelët
  • 2016-12-07

Forumi i Romës, Çako: Ti kthejmë kufijtë në barriera të pakalueshme për kriminelët

Ti kthejmë kufijtë  tanë në barriera të pakalueshme  për kriminelët dhe në vija të padukshme për qytetarët tanë. Kështu  theksoi drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako në fjalën e tij në forumin  e Romës. Në një tavolinë të rrumbullakët u trajtuan ç

No Pic available
  • 2016-11-17

Arrestohet bosi shqiptar i mafias në Itali

Policia italiane ka arrestuar shtetasin shqiptar Zamir Dajcaj 43 vjeç, eksponent i rëndësishëm i familjes mafioze ala mazzarrota, që vepron në komunën Barcellona Pozzo di Gotto në provincën e Mesinës në Siçili. Deri ditën e djeshme ai kishte mundur që ti shpëtonte arrestimit të polic

Pushkatimi i ballistëve/ Uran Butka: Ata që si vrau Mehmeti, i theri Dushan Mugosha
  • 2016-11-03

Pushkatimi i ballistëve/ Uran Butka: Ata që si vrau Mehmeti, i theri Dushan Mugosha

Historiani Uran Butka e quan një nga betejat më të përgjakshme të luftës civile ndërmjet Ushtrisë NÇ dhe forcave luftarake nacionaliste atë të 21 tetorit 1943 në Golem të Lushnjës. Z.Butka tregon përmes fakteve historike frymën terroriste që serbët Miladin Popoviç dhe Dushan Mu

No Pic available
  • 2016-08-11

Përdhosja e shqiponjës së flamurit dhe nderimi i yllit të kuq komunist

Refleksion mbi vitet e luftës civile 1943-1944 Një gazete e majtë ilustronte para dy ditësh një shkrim komunist ku "demaskohej" armiku i popullit i kohës së Luftës së Dytë Botërore me një foto montazh të çetave të Ballit Kombëtar. Në montazhin përkatës në vend të shqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama