Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburunit

Meta: total 748 / total_found 748 / time 0.000 / keyword[0] karaburunit / docs[0] 748 / hits[0] 1051 /
Gomonet me drogë/ 10 të arrestuar pasi 80 policë krehin Vlorën (EMRAT)
  • 2019-03-20

Gomonet me drogë/ 10 të arrestuar pasi 80 policë krehin Vlorën (EMRAT)

Ka shkuar në 10 numri i të arrestuarve si posedues të ngarkesës prej 328 kg kanabis që u sekuestrua sot në gjirin e Petrunës, në zonën e gadishullit të Karaburunit. Sipas policisë së Vlorës, ata funksiononin si një grup i strukturuar kriminal dhe me dy gomone do të trafikonin drejt It

Karaburun/ Kapen 300 kg hashash, arrestohen dy trafikantë (FOTO & EMRAT)
  • 2019-03-20

Karaburun/ Kapen 300 kg hashash, arrestohen dy trafikantë (FOTO & EMRAT)

Një aksion i Policisë kufitare Delta Forcë dhe efektivëve nga Drejtoria e qarkut të Vlorës, ka bërë që të ndalet pa startuar ende trafiku i 300 kg lëndë narkotike drejt Italisë. Bëhet me dije se sasia e kanabisit u sekuestrua në gjirin e quajtur Petruna në gadishullin e Karaburunit.

Pastrimi i plazheve, aksion në gadishullin e Karaburunit
  • 2018-09-16

Pastrimi i plazheve, aksion në gadishullin e Karaburunit

Pas përfundimit të sezonit veror, Bashkia e Vlorës, e mbështetur nga ambientalistët, disa peshkatarë dhe zhytës, kanë ndërmarrë nismën për pastrimin e plazheve në gadishullin e Karaburunit. Vetëm në plazhin e Shën Janit dhe në plazhin e Shën Vasilit janë mbledhur gati 30 thasë me

Në plazhet e Karaburunit; Turistët në kërkim të natyrës së paprekur
  • 2018-08-17

Në plazhet e Karaburunit; Turistët në kërkim të natyrës së paprekur

Nëse mund të flasim për një trend të vërtetë të pushimeve të kësaj vere në Vlorë ai lidhet me udhëtimet ditore në Karaburun dhe Sazan. Anije, gomone dhe skafe nisen çdo ditë nga porti i Vlorës për në këto destinacione që nuk janë të reja, por vizitat në to shënohen si ditë

I mbaroi karburanti në det, shpëtohet veliera me 5 turistë në Sarandë
  • 2018-07-07

I mbaroi karburanti në det, shpëtohet veliera me 5 turistë në Sarandë

Bilanci i ditës së sotme në plazhet e shqip[ërisë është tronditës, pasi 3 pushues, mes tyre edhe turistë të huaj kanë humbur jetën duke u mbytur në det. Dallgët e fuqishme përveç viktimave, kanë shkaktuar probleme të shumta edhe për mjetet ujore. Një peshkarexhë u shpëtua pran

Shpëtohet peshkarexha në Karaburun, në bord ishin 2 të rritur e një fëmijë
  • 2018-07-07

Shpëtohet peshkarexha në Karaburun, në bord ishin 2 të rritur e një fëmijë

Një peshkarexhë që rrezikonte mbytjen në ujërat pranë Karaburunit, në Vlorë, është shpëtuar nga Roja Bregdetare e Forcës Detare të Shqipërisë. Ministria e Mbrojtjes njofton se në bordin e peshkarexhës ndodheshin dy persona të rritur dhe një fëmijë. Peshkarexha “Aurora 1

Në Gjirin e Bristanit u gjetën 790 kg hashash dhe bidonë benzine
  • 2018-06-21

Në Gjirin e Bristanit u gjetën 790 kg hashash dhe bidonë benzine

Pesha e hashashit të gjetur mesditën e djeshme në Gjirin e Bristanit në Karaburun dhe që dyshohet se kishte lidhje me gomonen e gjetur në Darzezë të Fierit, është saktësuar sot nga Policia e Vlorës. Ndryshe nga raportimet fillestare, Blutë e qytetit bregdetar sqarojnë se bëhet fjalë