Rezultate te kerkimit per termin: +Karaibeve

Meta: total 704 / total_found 704 / time 0.000 / keyword[0] karaibeve / docs[0] 704 / hits[0] 838 /
Reportazhi italian: Shqipëria, Mesdheu për tu zbuluar (Foto)
  • 2017-06-17

Reportazhi italian: Shqipëria, Mesdheu për tu zbuluar (Foto)

Plazhe të ngjashme me ato tropikale, çmime të leverdishme, një vend ideal për të kaluar pushimet Drimadhes Nga deti e kultura, te historitë dhe kënaqësitë, Shqipëria është destinacioni në zhvillim i Mesdheut, me një raport të mirë midis cilësisë dhe çmimeve. Një vend ende jo i n

No Pic available
  • 2017-05-27

Piratët e Karaibeve 40 milionë dollarë fitime vetëm në dy ditë

“Piratët e Karaibeve: Të vdekurit nuk tregojnë përralla” ka arritur që të fitojë rreth 40 milionë dollarë në mbarë botën vetëm dy ditë pas shfaqjes së tij në kinema. Shifra 40 milionë dollarë nuk përfshin fitimet e së premtes në Kinë, ku Disney po vlerëson një tot

Francë, hetohet ndikimi i lajmeve të rreme në zgjedhjet presidenciale
  • 2017-05-05

Francë, hetohet ndikimi i lajmeve të rreme në zgjedhjet presidenciale

Zyra e Prokurorit në Paris ka nisur hetimet nëse të ashtuquajturat lajme të rreme janë përdorur për të ndikuar në zgjedhjet presidenciale të 7 majit në Francë. Ky njoftim vjen pasi kandidati i qendrës, Emmanuel Macron, i cili është favorit në zgjedhje, ka ngritur padi. Macron ka ngri

No Pic available
  • 2017-05-05

Karakas në flakë, vijojnë protestat e dhunshme në Venezuelë

Përleshjet e dhunshme mes protestuesve në Venezuelë dhe Gardës Kombëtare të qeverisë vazhduan edhe të mërkurën në rrugët e Karakas. Video amatore të realizuara nga qytetarë të thjeshtë tregojnë situatën dramatike që po përjeton kryeqyteti i Venezuelës.  Forca sigurie të ar

No Pic available
  • 2017-04-20

Keira Knightley rikthehet në Piratët e Karaibeve 5

Elizabeth ka bërë mbërritjen e saj të madhe Keira Knightley  është rikthyer në trailerin e ri  të Piratët e Karaibeve 5. Ndonëse ajo nuk është parë në trailerat e mëparshëm të Piratët e Karaibeve: Të vdekurit nuk tregojnë përralla, aktorja ka bërë një rikthim të pa

Si ndikon regjimi i përditshëm ushqimor në qarkullimin e gjakut
  • 2017-04-09

Si ndikon regjimi i përditshëm ushqimor në qarkullimin e gjakut

Një qarkullim i mirë i gjakut dhe enë të tonifikuara e elastike, që ndihmojnë në zvogëlimin ose eliminimin e mbajtjes së celulitit, varen edhe nga ushqyerja e mirë. Dieta jonë bazohet më tepër në konsumimin e makaronave, bukës, sheqernave të thjeshta, yndyrave të ngopura, që janë

 Një nënë tërheqëse si Heidi Klum
  • 2017-04-06

 Një nënë tërheqëse si Heidi Klum

Supermodelja e famshme Heidi Klum është dhe nëna e katër fëmijëve. Edhe pse është një nënë e përkushtuar ndaj fëmijëve të saj, ajo ka një fizik atraktiv. Siç shihet modelja po shijon pushimet me fëmijët e saj  në Turks dhe Caicos të Karaibeve. Ajo ka treguar format perfekte