Rezultate te kerkimit per termin: +Karaj

Meta: total 1000 / total_found 2439 / time 0.001 / keyword[0] karaj / docs[0] 2439 / hits[0] 3857 /
Avioni përplaset pranë aeroportit, 15 të vdekur në Teheran (Foto)
  • 2019-01-14

Avioni përplaset pranë aeroportit, 15 të vdekur në Teheran (Foto)

Një avion Boeing 707 u rrëzua në aeroportin e Karaj, jo shumë larg Teheranit. Avioni i mallrave ishte nisur nga Bishkek, në Kirgistan. Aeroplani u përfshi nga zjarri pas rrëzimit dhe sipas imazheve të përhapura në rrjetet sociale, u dogj krejtësisht. Vetëm një anëtar i ekuipazhit mbije

Shpallen fituesit e maratonës së Tiranës. Dominon Kenia, fiton edhe Luiza Gega
  • 2018-10-07

Shpallen fituesit e maratonës së Tiranës. Dominon Kenia, fiton edhe Luiza Gega

Abel Kibet Rop dhe Luiza Gega janë fituesit e garës në 21 km në edicionin e tretë të maratonës së Tiranës. Abel Kibet Rop nga Kenia e përfundoi garën për 01:05,13, ndërsa rekordmenia jonë, Luiza Gega arriti finishin e 21 kilometrave për 01:14, 18. Duhet thënë se gara e 21 km për me

Rama dhuron libra në një familje në kryeqytet
  • 2018-09-04

Rama dhuron libra në një familje në kryeqytet

Kryeministri Rama e rimori sot çështjen e librave falas ndërsa ndodhej në një familje në Tiranë ku dhuroi librat për dy fëmijë që nisin shkollën këtë vit. Kryeministri Edi Rama ishte në familjen Karaj në kryeqytet për ti dhuruar librat dy fëmijëve të tyre Greisit dhe Reit me ras

Problemet ekonomike rikthejnë protestat në Iran
  • 2018-08-03

Problemet ekonomike rikthejnë protestat në Iran

Qindra protestues kanë dalë nëpër rrugë, në disa qytete iraniane, për të shprehur pakënaqësinë e tyre lidhur me vështirësitë ekonimike që po përballet vendi. Irani po përballet me inflacion të lartë dhe vështirësi në rritje ekonomike, që është shkaktuar pjesërisht nga rëni

Makina luksoze kontrabandë, 5 në pranga e 3 në kërkim
  • 2018-05-21

Makina luksoze kontrabandë, 5 në pranga e 3 në kërkim

Foto ilustruese Prokuroria e Tiranës ka shkatërruar një grup të mirëorganizuar i cili trafikonte kontrabandë në vendin tonë automjete tip range Rover të vitit 2015, duke shmangur vlerën e doganës. Disa doganierë, një punonjës i agjencisë së regjistrimit të automjeteve dhe disa boizn

Plagosja e 4 studentëve, pranga autorit të sherrit tek Presidenca (EMRI)
  • 2018-05-08

Plagosja e 4 studentëve, pranga autorit të sherrit tek Presidenca (EMRI)

Një sherr banal i lindur pas ngacmimit të një vajze, degjeneroi në përdorimin e thikës dhe plagosjen e katër të rinjve pranë Presidencës. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm, teksa plgaë në shpatullë e këmbë morën shtetasit Jurgen Lleshi, 18-vjeç, Feliks Lleshi, 18-vjeç, Klajdi Dumi

Video intime e mësuesit 65-vjeçar, drejtoresha: Skemi pasur ankesa ndaj tij
  • 2018-04-12

Video intime e mësuesit 65-vjeçar, drejtoresha: Skemi pasur ankesa ndaj tij

Fatmir Dervina, mësuesi i lëndës së Matematikës në shkollën Adem Gjeli në Fushë-Krujë nuk ka shkuar në shkollë që prej ditës së mërkurë. Shkak është bërë publikimi i një videoje intime në rrjetet sociale, ku 65-vjeçari, në prag pensioni, është protagonist, video që e pose