Rezultate te kerkimit per termin: +Karakteri

Meta: total 1000 / total_found 2973 / time 0.001 / keyword[0] karakteri / docs[0] 2973 / hits[0] 3327 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Serwer: Qeveria e drejtuar nga Albin Kurti mund të sjell probleme

Ndërsa zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë nuk pritet të nxjerrin një fitues të qartë dhe vendi është ende në pritje të rezultatit përfundimtar, një ekspert i çështjeve të Ballkanit thotë se negociatat mes koalicioneve të krijuara do të jenë jetike për formimin e një qeverie të

10 filma ku aktorët u dashuruan vërtetë me njëri-tjetrin
  • 2017-06-08

10 filma ku aktorët u dashuruan vërtetë me njëri-tjetrin

Nëpër filma, protagonistët e vendosin veten në situatat e personazheve që interpretojnë duke aktruar. Por jo gjithmonë ndodh kështu. Ja 10 filma ku aktorët nuk kanë pasur nevojë të shtiren në një lidhje romantike; ata kanë qenë plotësisht të sinqertë. Gigli, 2013 Sipas skenarit t

No Pic available
  • 2017-06-03

Erjona Kakeli, nën Burkën e Medeas

Ajo do të jetë Medea. Gruaja që Andreas Flourakis e rimori nga antikiteti për ti dhënë një tjetër jetë në monodramën Burka e Medeas. Një grua që përmes historisë së saj, mbart mesazhe të rëndësishme për kohën që po kalojmë. Pas suksesit në Equus, aktorja Erjona Kakeli vjen si

Filmat e rinj të Hollivudit për sezonin e verës
  • 2017-05-30

Filmat e rinj të Hollivudit për sezonin e verës

Në këtë periudhë të vitit Hollivudi nxjerr filmat me buxhet të madh. Filmat me përbindësha dhe me superheronj tani krijohen me efekte speciale spektakolare në ekrane IMAX, ku yjet e industrisë së kinematografisë “tregojnë” muskujt e tyre, qoftë në kuptimin e vërtetë të

Ditët e mia me Fabrizio De Andre
  • 2017-05-30

Ditët e mia me Fabrizio De Andre

Ylljet Aliçka Më 18 Shkurt  ka lindur kantautori i njohur italian Fabrizio De Andre. Vdiq në Janar të vitit 1999. Në ditën e vdekjes së tij u fol dhe u shkrua shumë. Me kalimin e viteveai po shndrrohet në njëmit. Për të shkruhen libra, emërtohen shkolla, rrugë, fondacione, teatroDhe a

No Pic available
  • 2017-05-19

Watergate, Richard Nixon dhe Gerald Ford. Jr: Një president imponues në historinë amerikane

Përgatiti: Raimonda MOISIU Republika jonë e lavdishme është një Republikë ku sundon: LIGJI! -dhe e jo politikanët. Këtu sovrani sundon!” -tha në fjalën e Grald Ford. Jr. Ai ishte më tepër se një figurë madhështore, se mund ta keni imagjinuar. Shumë burra shteti, yje të kinema

No Pic available
  • 2017-05-14

Vizita e zyrtarit amerikan, Nesho: Spritet gjë e madhe, do dëgjojë palët

Mundësinë e fundit për zgjidhjen e krizës politike, që është ardhja e zyrtarit të lartë të DASH në vendin tonë, ish-Ambasadori i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho, nuk e sheh me shumë optimizëm. Sipas tij nga kjo vizitë nesër në Tiranë nuk duhet të pritet shumë, përveç faktit q