Rezultate te kerkimit per termin: +Karapici

Meta: total 531 / total_found 531 / time 0.000 / keyword[0] karapici / docs[0] 531 / hits[0] 698 /
PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

No Pic available
  • 2018-12-11

Investim për ujin e pijshëm në zonën e Komunës Parisit dhe Pallatit me Shigjeta

Volumi i investimeve vazhdon me të njëjtin ritëm të lartë në të gjithë Tiranën.  Bashkia e Tiranës, nëpërmjet UKT-së ka bërë të mundur realizimin e dy investimeve të rëndësishme të shtrimit të rrjetit të ri të ujësjellësit. Një investim është zbatuar në rrugën Bedri Ka

Digjet një banesë në Kombinat, humb jetën nga asfiksia 80 vjeçari
  • 2018-02-20

Digjet një banesë në Kombinat, humb jetën nga asfiksia 80 vjeçari

Foto ilustruese Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Kombinatit, në kryeqytet. Mësohet se një zjarr i rënë në një banesë tre katëshe, i ka marrë jetën një 80 vjeçari. Policia njofton se i moshuari ka qenë i paralizuar dhe ka humbur jetën, pasi është asfiks

Rrëfimi i babait të Çufos: Më dhanë çmim se qeshi Mehmet Shehu
  • 2017-11-21

Rrëfimi i babait të Çufos: Më dhanë çmim se qeshi Mehmet Shehu

Fatmira Nikolli Babai i Çufos, ishte biri i dy prindërve që nuk dinin as të hidhnin firmën. Qe veçse dy vjeç kur nga Gjirokastra, e sollën në Tiranë. Jetonte në një dhomë të vogël, të lagësht, të ngushtë. Qenë kaq të varfër. Në shkollë shkonte me këpucë të grisura. Librat

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-06-01

EMRAT/ Ja kandidatët për deputetë që mund të fitojnë në Tiranë

Në bazë të sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, këta janë deputetët që mund të fitojnë mandatin në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit në Qarkun e Tiranës. Kandidatët ePS: Qarku Tiranë Elona Gjebrea Besnik Bare Oljta Xhacka Blerian Gjylameti Pandeli Majko Saimir Tahiri Vasi