Rezultate te kerkimit per termin: +Kardhiq

Total: 406
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.859Z

"Do bllokojme punimet e rruges Kardhiq-Delvine"

Gjirokaster- Mungesat e ujit te pijshem dhe rruges ka hedhur ne nje proteste masive 300 banoret e fshatit Koder ne komunen Cepo te Gjirokastres. Ata kane "kercenuar" mengjesin e dites se djeshme se do te bllokojne vazhdimin e punimeve per ndertimin e rruges Kardhiq-Delvine nese nuk u zgjidhen kerkes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.853Z

Gjirokastër, aksi Kardhiq- Delvinë, banorët pezullojnë punimet

Banorët e fshatit Kodër në Gjirokastër kanë protestuar lidhur me ndërtimin e rrugës Kardhiq -Delvinë. Mos plotësimi i kërkesave të tyre, sipas kontratës,së bërë me firmat ndërtuese ka bërë që banorët të reagojnë deri në pezullimin e punimeve. GJIROKASTËR- Rreth 50 ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.984Z

Qeveria, 600 milionë lekë për rrugën Kardhiq-Delvinë

Autori i Lajmit: Red.Mjetet e rënda që punojnë në një nga tre lotet e rrugës kombëtare Kardhiq-Delvinë, me gjatësi 35 km, kanë përparuar duke lënë pas volumet me dhera. Me një gjatësi 6-7 km, loti i parë që nis nga fshati Shënjan (Delvinë), ka marrë pamjen e një rruge të gjer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.269Z

Aksi Kardhiq-Delvineende i paperfunduar

Aksi kombëtar Kardhiq – Delvinë ka nisur punimet në dhjetor të vitit 2007. Sipas tabelës së punimeve e vendosur në krye të rrugës në Kardhiq, loti i parë duhej të kishte përfunduar në prill të vitit 2009. B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.213Z

Aksi Kardhiq-Delvinë, duhet të kishte përfunduar në vitin 2009

Kjo eshte rruga Kardhiq-Delvine, e cila prej 4 vitesh duhet te kishte perfunduar dhe ishte ne funksion, duke shkurtuar distancen mes qytetit te Gjirokastres dhe Sarandes. Shiriti per fillimin e punimeve te saj eshte prere nga ish-kryeministri Sali Berisha ne vitin 2007 dhe afati perfundimtar i tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.487Z

Rama tregon projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar një javë të mbarë duke treguar një nga projektet e paketës transformuese. Këtë herë ai ka treguar projektin e rrugës Kardhiq-Delvinë që do të sjellë shumë lehtësi për qytetarët. Mirëmëngjesi dhe me këto pamje të rrugës Kardhiq Delvinë, një ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.439Z

Durim Kraja: Koncesioni mbi lumin Kardhiq, bazuar në ligj

METE: Ska asnjë shkelje në dhënin e 200 lejeve të koncesioneve T gjith procedurat pr dhnin me koncesion t hidrocentraleve jan mbshtetur n ligj dhe n asnj prej tyre nuk ka asnj shkelje ligjore. Sekretari i Prgjithshm i Ministris s Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Durim Kraja,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama