Rezultate te kerkimit per termin: +Kardinali +Parolin

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] kardinali / docs[0] 773 / hits[0] 1364 / keyword[1] parolin / docs[1] 57 / hits[1] 112 /
Lidhjet me Selinë e Shenjtë, Meta takon Sekretarin e Vatikanit
  • 2019-02-25

Lidhjet me Selinë e Shenjtë, Meta takon Sekretarin e Vatikanit

Presidenti Ilir Meta, priti mëngjesin e sotëm në një takim të veçantë, Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin. Me ftesë të Presidentit Meta, Kardinali Parolin ka ardhur në Tiranë për të marrë pjesë në ceremoninë e vendosjes së gurit të parë dhe të bekimit

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali
  • 2018-11-18

Viti i Skënderbeut, yjet e muzikës shqiptare koncert në Itali

Ermal Meta, Dua Lipa, Olen Çezari, Inva Mula, Kledi Kadiu, Genc Tukiçi, Reme Lahaj, Elhaida Dani, Lorik Cana, Eno Peci, Erza Muqolli: një kast i yjeve shqiptarë për koncertin Të Bashkuar në Muzikën dhe Kujtimin e Skënderbeut, organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Selinë e Shenjtë, i

Meta takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit
  • 2018-09-17

Meta takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit

Në vijim të vizitës së tij në Selinë e Shenjtë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u takua sot me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin. Presidenti Meta shprehu kënaqësinë e veçantë lidhur me vizitën në Vatikan dhe për audiencën e posaçme me Atin e Shenjtë,

Sot mesha e falenderimit për të Shenjten Tereza e Kalkutës
  • 2016-09-05

Sot mesha e falenderimit për të Shenjten Tereza e Kalkutës

Në Vatikan vijojnë edhe sot nderimet për të Shenjtën Tereza. Gazetarja e Ora News Alba Kepi nga Vatikani ku po ndjek të gjithë aktivitetin informon se sot paradite mbahet mesha e falenderimit për të Shenjten Tereza e Kalkutës. Mesha e falenderimit drejtohej nga kardinali Pietro Parolin. &#

Presidenti takime ne Vatikan
  • 2016-09-05

Presidenti takime ne Vatikan

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani gjate vizites ne Vatikan ku morri pjese ne ceremonine per shenjterimin e Nene Terezes u takua me sekretarin e shtetit te Vatikanit kardinalin Pietro Parolin Gjate takimit kreu i shtetit vleresoi edhe vendimin e Papa Franceskut per lumturimin e 38 klerikeve

Nishani i kujton sërish Vatikanit njohjen e Kosovës
  • 2016-09-05

Nishani i kujton sërish Vatikanit njohjen e Kosovës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kryesuar nga Kardinali për

Presidenti Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin dhe ndjek Meshën e Falënderimeve për Shën Terezën e Kalkutës
  • 2016-09-05

Presidenti Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin dhe ndjek Meshën e Falënderimeve për Shën Terezën e Kalkutës

5 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kry