Rezultate te kerkimit per termin: +Kardinalin +Parolin

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] kardinalin / docs[0] 213 / hits[0] 262 / keyword[1] parolin / docs[1] 52 / hits[1] 105 /
Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur
  • 2017-06-17

Papa Françesku pret Angela Merkel: Duhet të rrëzojmë çdo mur

Papa Françesku priti në një takim Kancelaren gjermane Angela Merkel në Vatikan. Takimi kishte si qëllim rrëzimin e mureve shumëpalëshe të shoqërisë, rëndësinë e traktateve ndërkombëtare dhe se duhet një vëmendje më e madhe për kontinentin afrikan, tha Kancelarja pas takimit që z

Presidenti takime ne Vatikan
  • 2016-09-05

Presidenti takime ne Vatikan

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani gjate vizites ne Vatikan ku morri pjese ne ceremonine per shenjterimin e Nene Terezes u takua me sekretarin e shtetit te Vatikanit kardinalin Pietro Parolin Gjate takimit kreu i shtetit vleresoi edhe vendimin e Papa Franceskut per lumturimin e 38 klerikeve

Nishani i kujton sërish Vatikanit njohjen e Kosovës
  • 2016-09-05

Nishani i kujton sërish Vatikanit njohjen e Kosovës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kryesuar nga Kardinali për

Presidenti Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin dhe ndjek Meshën e Falënderimeve për Shën Terezën e Kalkutës
  • 2016-09-05

Presidenti Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin dhe ndjek Meshën e Falënderimeve për Shën Terezën e Kalkutës

5 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kry

Mesha për Shën Terezën e Kalkutës, Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit
  • 2016-09-05

Mesha për Shën Terezën e Kalkutës, Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kryesuar nga Kardinali, p

No Pic available
  • 2016-09-03

Presidenti Nishani do të marrë pjesë në ceremonitë me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës nga Papa Françesku

3 shtator 2016 Kreu i Shtetit shqiptar, Sh.T.Z. Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani dhe në krye të delegacionit zyrtar, është nisur drejt Vatikanit për të marrë pjesë në ceremonitë që do të organizohen me rastin e Shenjtërimit të Nënë Terezës nga Papa Fran

Nesër shenjtërimi, 13 krerë shtetesh konfirmojnë pjesëmarrjen
  • 2016-09-03

Nesër shenjtërimi, 13 krerë shtetesh konfirmojnë pjesëmarrjen

Zyra e shtypit e Selisë së Shenjtë ka informuar se 13 krerë shtetesh e qeverish kanë konfirmuar deri më tani praninë e tyre në ceremoninë e Shenjtërimit të Nënë Terezës, nesër më ora 10.30 në Sheshin Shën Pietri në Vatikan. Edhe Kreu i Shtetit shqiptar, Sh.T.Z. Bujar Nishani, i sh