Rezultate te kerkimit per termin: +Kardinalin +Pietro +Parolin

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.382Z

Presidenti Nishani takohet me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin dhe ndjek Meshën e Falënderimeve për Shën Terezën e Kalkutës

5 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.029Z

Cardinali Parolin: Papa në Shqipërivlerësim tolerancës fetare

Papa do të vizitojë Shqipërinë të dielën, më 21 shtator "për t’i thënë të gjithë popujve të botës se ne mund të punojnë së bashku”. Këtë e ka shprehur Kardinali Pietro Parolin, gjatë një takimi në Romë të zhvilluar me përfaqësues të komunitetit shqiptar në Ita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.511Z

Parolin-Jahjaga: Selia e Shenjtë po i përcjell me kujdes zhvillimet në Kosovë

KOSOVE-Presidentja e Republikës së Kosovës,Atifete Jahjaga u takua sot në New York me sekretarin për marrëdhënie me jashtë të Selisë së Shenjtë, kardinalin Pietro Parolin. Presidentja Jahjaga e vlerësoi lart vizitën e Papa Frances

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.381Z

Presidenti takime ne Vatikan

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani gjate vizites ne Vatikan ku morri pjese ne ceremonine per shenjterimin e Nene Terezes u takua me sekretarin e shtetit te Vatikanit kardinalin Pietro Parolin Gjate takimit kreu i shtetit vleresoi edhe vendimin e Papa Franceskut per lumturimin e 38 klerikeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.740Z

Presidentja e Kosoves kerkon njohje nga Vatikani

Transmetuar me 27092014 - 1721 Presidentja e Republikes se Kosoves zonja Atifete Jahjaga ne New York me sekretarin per marredhenie me jashte te Selise se Shenjte Pietro Parolin brbrPresidentja e Republikes se Kosoves zonja Atifete Jah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.787Z

Ambasadori Rexhepi takoi sekretarin e shtetit të Selisë së Shenjtë

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Slloveni, Nexhmi Rexhepi, mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të nunciaturës në Lubjanë, me ftesë të Nuncit Apostolik të Selisë së Shenjtë në Slloveni, arqipeshkvit Juliusz Janusz, i cili njëkohësisht është edhe Delegat Apostolik i Selis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.381Z

Nishani i kujton sërish Vatikanit njohjen e Kosovës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në ceremonitë e zhvilluara në Vatikan për shenjtërimin e Nënë Terezës, u takua sot edhe me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin, si dhe ndoqi Meshën e Falënderimeve të kryesuar nga Kardinali për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama