Rezultate te kerkimit per termin: +Karikaturat

Total: 292
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.961Z

Karikaturat e Muhamedit Danimarka refuzon faljen

Danimarka refuzoi te kerkoje falje per karikaturat e profetit Muhamed te publikuara ne vitin 2005 ne nje gazete vendase. Nepermjet Ministrit te Jashtem Lene Espersen vendi nordik hodhi poshte pretendimet per te kerkuar falje per karikaturat qe shkaktuan protesta te dhunshme ne boten islam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.616Z

OKB: Filmi dhe karikaturat, provokim keqdashës

Agjencia për të Drejtat e Njeriut e Kombeve të Bashkuara ka dënuar filmin anti-islam dhe karikaturat, që fyejnë Profetin Muhamed, por kanë dënuar gjithashtu edhe reagimin e dhunshëm ndaj tyre në gjithë botën arabe.   Zëdhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.111Z

Moska denon karikaturat e Charlie Hebdo

0 brbr SSSAbrASS brbrMoska ka denoncuar shfaqjen e dy karikaturave ne te perjavshmen satirike franceze Charlie Hebdo mbi rrezimin e avionit Airbus ne Egjipt Zedhenesi i Kremlinit Dmitri Peskov i konsideroi karikaturat si blasfemi duke shtuar se kjo s8217ka lidhje me demokracine apo lirine e shty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.641Z

Karikaturat qe rrefejne Shqiperine

brbrPer me shume se pese vite ka punuar per kete ekspozite por ngjarjet jane aq aktuale sa qe duket se ne Shqiperi asgje nuk ndryshon Djegia e bunkerit nga protestuesit e opozites radhet e gjata ne sportelet e sherbimeve shteterore kaos ne klasen e varfer te studenteve te Akademise se Arteve jane d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.473Z

Kreu i Al Kaida, thote se karikaturat e ribotuara jane teper fyese

Karikaturat per Profetin Muhamed, reagon Bin Laden Udheheqesi i rrjetit terrorist Al Kaida, Osama bin Laden, ka kercenuar vendet evropiane me dhune, per shkak te botimit te karikaturave te profetit Muhamed. Ne nje incizim te perhapur permes internetit, thuhet se Evropa do te marre llogarine per keto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.472Z

Opozita e Berishës: Ja karikaturat anti-qeveri të ish-kryeministrit

Foto 1 nga 3 Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet tre fotografish, njëra prej të cilave e montuar, ka sulmuar të majtën dhe përfaqësues të lartë të Partisë Socialiste në qeveri, duke përdorur disa diçitura të tijat apo të huazuara. Në një foto, ku shihet kandidati i PS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.521Z

Foto/ Dalja e Britanisë nga BE. Ja karikaturat më të mira të ditës

Britania e madhe ka dalë nga Bashkimi Evropian pas votimit në një referendum i cili u mbajt dje në të gjithë Britaninë. Votimi filloi në ora 06:00 dhe mbaroi në ora 22:00 sipas kohës lokale, por rezultatet e publikuara sot në mëngjes tronditën të gjithë botën. Këto janë 24 karikat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama