Rezultate te kerkimit per termin: +Karl +Bildt

Total: 274
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.381Z

Karl Bildt: Skandaloz, mosratifikimi i Demarkacionit

“Është skandaloze që Kosova nuk qe në gjendje ta ratifikojë marrëveshjen për kufirin me Malin e Zi. Kjo ishte një çështje e lehtë Ish- Ministri i Punëve të Jashtme i Suedisë, Karl Bildt, shpreh zhgënjimin e tij për dështimin e e Kuvendit të Kosovës  të ratifikojë marrëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.926Z

Karl Bildt: Integrimi i Shqipërisë në BE, sa më shpejt, duhet t’u mbyllim dyert forcave të errëta

Olli Rehn: Shqipëria në listën e bardhë të “Schengenit”, brenda 6 mujorit të parë të 2010-ësVendet e Ballkanit perëndimor ndër to edhe Shqipëria kërcënohen ethshëm nga grupime destabilizuese që synojnë kataplimin e rajonit dhe kthimin e tij në një arenë konflikti dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.908Z

Karl Bildt dhe Oli Ren: Shqipëria, në rrugë të mirë drejt integrimit në BE

Bruksel, 15 shtator NOA Update Shqipëria është në një pozitë më të mirë në rrugën drejt integrimit, pas raportit për zgjedhje të OSCE-ODHIR. Pohimi i fortë u bë sot nga Ministri i Jashtëm i Suedisë, Karl Bildt, vendi i të cilit këtë gjashtëmujor po mban presidencën e radhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.036Z

Thaçi: Ideja e Karl Bildt, e tejkaluar dhe e papranuar

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë idenë e ministritë të Jashtëm të Suedisë Karl Bildt për dialogimin e Kosovës dhe Serbisë për veriun, duke thënë se kjo është një ide e tejkaluar, dhe plotësisht e pa pranueshme dhe e pa realizueshme.Ai këto komente i bëri t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.142Z

Bildt: Greqia, jo veto ndaj Maqedonise

Ministri i Jashtem suedez Karl Bildt ka deklaruar se shpreson qe Greqia te mos vendose veton ndaj perpjekjeve te Maqedonise per te hyre ne BE. “Nuk mendoj se gjerat do te shkojne ne kete drejtim”, ka pohuar Bildt ne nje konference per shtyp gjate vizites se tij ne Shkup. Bildt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.956Z

Bildt WikiLeaks demtoi zgjidhjen e konflikteve nderkombetare

Ministri suedez i Puneve te Jashtme Karl Bildt ka vleresuar se publikimi i dokumenteve sekrete diplomatike amerikane ne WikiLeaks demton zgjidhjen e konflikteve nderkombetare. Ska dyshim se WikiLeaks rendon zgjidhjen e konflikteve nderkombetare ka thene Bildt ne nje interviste per gazeten vjeneze S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.639Z

Ministri suedez Bildt jep vlerësim pozitiv për zgjedhjet

Ministri i Jashtëm i Suedisë Karl Bildt, vendi i të cilit merr drejtimin e Bashkimit Evropian nga dita e sotme, ka thënë se duhet bërë vlerësimi i ecurisë së zgjedhjeve para se të ecet më tutje me aplikimin e Shqipërisë për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Përsa i përket raport

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama