Rezultate te kerkimit per termin: +Karl +Erjavec

Meta: total 62 / total_found 62 / time 0.000 / keyword[0] karl / docs[0] 2736 / hits[0] 3760 / keyword[1] erjavec / docs[1] 63 / hits[1] 110 /
No Pic available
  • 2017-07-11

BE të përshpejtojë zgjerimin me Ballkanin Perëndimor

Shtatë vende anëtare të Bashkimit Evropian i bënë thirrje bllokut që të përshpejtojë pranimin e Malit të Zi dhe të Serbisë, duke thënë se dështimi për të integruar Ballkanin Perëndimor mund të përbëjë kërcënim për sigurinë e gjithë rajonit. Ministrat dhe zëvendësministra

No Pic available
  • 2017-07-10

7 shtete evropiane thirrje BE-së për pranimin në Union të Serbisë e Malit të Zi

Shtatë shtete nga Evropa Qendrore i kërkuan Bashkimit Evropian që të përshpejtojnë pranimin e Malit të Zi dhe Serbisë në Union, duke deklaruar se një dështim për të integruar Ballkanin Perëndimor mund të përbëjë kërcënim për sigurinë e të gjithë rajonit. Ministrat e Jashtëm

Konfirmohen marrëdhëniet e fuqishme politike dhe ekonomike me Slloveninë
  • 2016-09-05

Konfirmohen marrëdhëniet e fuqishme politike dhe ekonomike me Slloveninë

Me ftesë të ministrit të Jashtëm të Sllovenisë, Karl Erjavec, ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në Bled të Sllovenisë për të marrur pjesë në Forumin e Bledit, dhe para fillimit të Forumit të Bledit, Hoxhaj ka zhvilluar edhe një takim bilateral. Ky takim shë

Thaçi: Armiqësitë e popujve të rajonit janë tejkaluar
  • 2016-06-01

Thaçi: Armiqësitë e popujve të rajonit janë tejkaluar

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në samitin e Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP) në Sofje të Bullgarisë, e cila sivjet ishte kryesuese e këtij procesi të rëndësishëm për rajonin tonë. Me moton "SEECP - 20 vite kyçi i bashkëpu

Sllovenia mbështet heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës
  • 2015-11-20

Sllovenia mbështet heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Pas takimeve me udhëheqësit e Institucioneve të BE-së në Bruksel, ministri i Integrimit Evropian Bekim Çollaku ka vazhduar vizitat zyrtare në shtetet anëtare të BE-së. Ai sot po qëndron në Lubjanë ku është takuar me Zëvendëskryeministrin njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme i

Sllovenia mbështet heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës
  • 2015-11-20

Sllovenia mbështet heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Pas takimeve me udhëheqësit e Institucioneve të BE-së në Bruksel, ministri i Integrimit Evropian Bekim Çollaku ka vazhduar vizitat zyrtare në shtetet anëtare të BE-së. Ai sot po qëndron në Lubjanë ku është takuar me Zë

Kriza greke, si janë infektuar gjashtë shtete Ballkanike, përfshirë Shqipërinë
  • 2015-07-08

Kriza greke, si janë infektuar gjashtë shtete Ballkanike, përfshirë Shqipërinë

Miliona njerëz në Serbi, Shqipëri, Bullgari, Maqedoni dhe Rumani kanë depozitat e tyre në filialet e bankave greke në vendet e tyre, duke vënë Ballkanin në vijën e frontit ndaj krizës greke, shkruan Associated Press në një speciale rajonale. Edhe pse bllokimi i pagesave kesh nuk ësht