Rezultate te kerkimit per termin: +Karlo +Anceloti

Meta: total 272 / total_found 272 / time 0.006 / keyword[0] karlo / docs[0] 1900 / hits[0] 2396 / keyword[1] anceloti / docs[1] 482 / hits[1] 765 /
Anceloti, kushte të forta për të marrë drejtimin e Italisë
  • 2017-11-16

Anceloti, kushte të forta për të marrë drejtimin e Italisë

Federata Italiane e Futbollit mësohet se ka nisur menjëherë nga puna për tw bindur Karlo Ançelotin që të marrë drejtimin e Italisë pas shkarkimit të Gian Piero Venturës. Mirëpo arritja e një marrëveshjeje më një trajner të madh, që kërkohet nga shumë klube europiane, por jo vetë

Bajern Mynih shkarkon Karlo Ançelotin pas humbjes me PSG
  • 2017-09-28

Bajern Mynih shkarkon Karlo Ançelotin pas humbjes me PSG

Disfata ndaj Psg shkakton tërmet në stolin e Bajern Mynih, ku Karlo Ançelotti është shkarkuar nga detyra. Drejtuesit e klubit gjerman zhvilluan një mbledhje të gjatë që kulmoi me një analizë të thellë të situatës. Gjatë javëve të fundit, dukej qartësisht se Ançeloti nuk gëzonte

Ançeloti: Paratë e kinezëve, jo shqetësim për Europën
  • 2017-01-11

Ançeloti: Paratë e kinezëve, jo shqetësim për Europën

Prej disa sezonesh kanë qenë të shumtë yjet e futbollit europian të cilët janë transferuar në Kinë të joshur nga ofertat stratosferike të klubeve të këtij vendi. Oscar, John Obi Mikel dhe Carlos Teves janë emrat më të fundit që kanë vedosur ta vijojnë karrierën e tyre në Lindjen

PSG-Barcelona e Bajern-Arsenal ne Champions Juventusi ia hedh paq
  • 2016-12-12

PSG-Barcelona e Bajern-Arsenal ne Champions Juventusi ia hedh paq

var fbShare url httpvizionplusalpsg-barcelona-e-bajern-arsenal-ne-champions-juventusi-ia-hedh-paqsize smallp styletext-align justifyUEFA hodhi ne Nion te Zvicres shortin per raundin e 18-ve te UEFA Champions League nje ekskluzivitet i Platformes Tring dhe Vizion Plus Skuadrat ishin ndare ne dy grup

Anceloti fton talentin shqiptar ne ekipin e pare te Bajern Mynih FOTO
  • 2016-09-15

Anceloti fton talentin shqiptar ne ekipin e pare te Bajern Mynih FOTO

Meritan Shabani eshte talenti 17-vjecar qe po shkelqen te Bajerni i Mynihut ne grupmoshat U-19br br Lojtari me origjine nga Kosova ka shenuar se fundmi ne fitoren 4-1 qe bavarezet e U-19 arriten kunder Rostovit ne sfiden e pare te Grupeve te Champions League per te rinjbr br Shabani konsiderohet

Bajerni i Ancelotit dhuron spektakel
  • 2016-08-27

Bajerni i Ancelotit dhuron spektakel

brbrBajerni i Munihut e nisi me goleade dhe spektakel sezonin e ri futbollistik ne Gjermani Kampionet e Bundesliges mposhten 6 me 0 Werder Bremen takimin hapes te kampionatit Nje debutim fantastik edhe per trajnerin e ri Karlo Anceloti i cili ka bere menjehere qe te harrohet epoka Guardiola ne Alian

Perballje titanesh ne Uefa Chempions League
  • 2016-08-26

Perballje titanesh ne Uefa Chempions League

brbrBajern Mynih-Atletiko Madrid PSG-Arsenal dhe Barcelona-Mancester Siti keto jane supersfidat qe ka rezervuar shorti i hedhur ne Montekarlo ne takimet e vlefshme per Uefa Chempions League kompeticion qe mund ta ndiqni drejtperdrejt ne Vizion Plus dhe paketen Tring Nenkampionet e Evropes Ateltiko