Rezultate te kerkimit per termin: +Karlos +Alberto +Parreira

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.270Z

Parreira, trajneri i ri i i Afrikes se Jugut

Karlos Alberto Parreira eshte traineri i ri i kombetares se Afrikes se Jugut. 66-vjecari brazilian eshte pritur ne aeroport nga zyrtare te larte te Federates Afrikano-jugore te Futbollit, nderkohe qe nuk qendroi te flase shume per gazetaret. Parreira, i cili zevendeson ne kete post, Xhoel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.592Z

Parreira: Vetëm sulm ndaj Argjentinës

08/06/2005  Trajneri i Brazilit, Karlos Alberto Parreira, ka premtuar se skuadra e tij do të bëjë një lojë sulmuese, kur do të përballet sot, me rivalen e përhershme, Argjentinën, në takimin eliminator për Botërorin 2006. Gjatë një konference për shtyp, Parreira ka deklaruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.194Z

Parreira jep doreheqjen nga Afrika e Jugut

Trajneri i ekipit te Afrikes se Jugut, Karlos Alberto Parreira, pritet qe te jape doreheqjen pas problemeve shendetesore te gruas se tij, beri te ditur gazeta "Johanesburg Sunday Times", qe citonte nje drejtues te federates. Trajneri brazilian, i cili drejtoi ekipin e vendit te tij ne fitoren e Bote

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.327Z

Parreira: Brazili do ta fitojë sërish Kupën e Botës

Drejtori teknik i Brazilit, Karlos Alberto Parreira, beson se Nejmar renditet përkrah Mesit dhe Ronaldos, si një nga yjet më të mëdhenj të futbollit botëror. Parreira, i cili ka drejtuar pesë ekipe të ndryshme kombëtare në finalet e Kupës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.548Z

Sot në mbrëmje Afrika e Jugut sfidëme Uruguajin

JOHANESBURG-Trajneri i Afrikës së Jugut Karlos Alberto Parreira ka mbrojtur topin “Jabulani” dhe vuvuzelat shurdhuese në prag të ndeshjes së sotme me Uruguajn, në program në Pretoria. “I dashurojmë të dyja”, tha ai në prag të kësaj sfide, duke dalë kundër të gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.043Z

Sot përballja Afrikë e Jugut -Uruguaj

Me ndeshjen Afrika e Jugut-Uruguaji startojnë edhe ndeshjet e dyta në grupe në botërorin e Afrikës së Jugut.Vendasit duhet të rrezikojnë gjithçka që të mposhtin amerikano- jugorët dhe të forcojnë pozitat e tyre për të avancuar në turin tjetër ka bërë ët ditur trajneri i afrika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.734Z

Tshabalala, lojtari i ndeshjes Afrika Jugut - Meksika

Mesfushori sulmues i Afrikës së Jugut, 25-vjeçari Siphiwe Tshabalala, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Afrika e Jugut-Meksika 1-1. Tshabalala, 48 ndeshje, 5 gola me Afrikën e Jugut, shënoi në minutën e 55-të një gol të mrekullueshëm, njëherësh edhe goli i parë i kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama