Rezultate te kerkimit per termin: +Karriera

Total: 4364
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.542Z

Karriera e Majkell Xhekson

Majkell Xhekson hyri ne histori me albumin Triller ne vitin 1982, me i shituri i te gjitha koherave por karriera e tij spektakolare filloi qe heret ne familje me pjesetaret e grupit Xheksen Fajv. Majkell Xhekson lindi ne Geri ne shtetin e Indianes ne 29 gusht 1958. Prej vitesh ylli i tij eshte mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.261Z

Studimi/ Karriera eshte e demshme per shendetin

A do ta mendonit ndonjehere se te berit karriere ne pune, do te ishte e demshme per shendetin? Ne fakt, sipas nje studimi me te fundit te disa eksperteve te Universitetit te Vorvick, ata qe jane te dhene pas karrieres dhe qe sigurisht punojne me shume, kane me pak kohe per kontrollet mjekesore, poho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.385Z

Kompozitoret e rinj karriera nje deshtim

Karriera e kompozitoreve te rinj te cilet studiojne ne Akademine e Arteve eshte pothuajse nje deshtim. Pa patur mundesine te realizojne ne skene veprat e tyre ata perfundojne studimet me partiturat qe mbeten ne heshtje. Per kete qellim pedagogu i tyre Nestor Kraja ka bere nje tjeter perpjekje per ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.508Z

Karriera e një vrasësi me pagesë

Regjistrimi i ekzekutimit të parë të kryer nga Julian Sinanaj në Shqipëri,është ajo e datës 26 gusht 2012, në Vlorë; vrasja e peshkatarit 45-vjeçar në Orikum në një lokal buzë detit. Sipas kronologjise se kohes, ata ishin te ulur në të njëjtën tavolinë dhe debatuan per me shume s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.517Z

Karriera e Lady Gagas në krizë

Karriera muzikore e këngëtares Lady Gaga thuhet se është në krizë për shkak të problemeve të shumta që kjo e fundit ka dhe prishjes së marrëdhënieve me miqtë dhe bashkëpunëtorët. Sipas një burimi, edhe fansat e Gagas po ndihen të zhgënjyer nga ajo. As muzika e saj nuk ka qenë du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.408Z

Merr fund karriera sportive, e Houllierit

Ish trajneri i Liverpoolit, Lionit dhe Aston Villas, fancezi Gerard Houllier ka paralajmëruar që do të përfundoj karrierën si trajner futbolli, për shkak të probemeve me shëndet. Houllier prej një kohe të gjatë po përballet me probleme n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.648Z

Karriera e Schweinsteiger në rrezik?

Një lajm aspak i mirë për Bayern Munchen. Karriera e mesfushorit të tyre Bastian Schweinsteiger, vazhdon të jetë në rrezik pas një lëndimi kronik në gju të gjermanit kampion bote. Është e përditshmja italiane TuttoSport, që s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama