Rezultate te kerkimit per termin: +Kartn

Meta: total 57 / total_found 57 / time 0.000 / keyword[0] kartn / docs[0] 57 / hits[0] 72 /
OLIMPIADA NUK DO TA SHPËTOJË BOTËN
  • 2018-02-12

OLIMPIADA NUK DO TA SHPËTOJË BOTËN

“O sport, ti je paqja!”, thuhet n nj od pr sportin. “Ti vendos nj kordon lidhs mes popujve, q ndihen si vllezr, n kujdesin e prbashkt t forcs, t rregullit dhe zotrimit t  vetvetes.” Me nj pseudonim themeluesi i  Lojrave Ilimpike t kohs s re, Pierre de Coubertin, poezin e ti

Bashkia e Tiranes miraton Karten Bashkiake te Studentit
  • 2011-11-04

Bashkia e Tiranes miraton Karten Bashkiake te Studentit

Kryetari i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha nenshkroi sot memorandumin e bashkpunimit me 5 rektoret e Universiteteve publike te Tiranes me qellim paisjen e studenteve me Karten Bashkiake te Studentit. Permes memorandumit Bashkia e Tiranes dhe Universitete bashkrendojne punen per pajisjen e stud

No Pic available
  • 2010-09-02

Pranga, mashtronte njerëzit se do ti dërgonte në Amerikë

Operacioni Policia arreston Thanas Mokn, drejtor i revists “Diaspora”, i dnuar me 12 vjet burg Ish-drejtori i revists “Diaspora” sht arrestuar nga policia, pasi Gjykata e Shkodrs e ka dnuar me 12 vjet burg, pasi ka mashtruar disa njerz pr nxjerrje t vizave pr n Shtetet e Bas

No Pic available
  • 2010-08-22

Ibra, Drogba ose Adebajor për Realin

Murinjo sht n krkim t nj sulmuesi me pesh n repartin ofensiv Pas pistave Manester Siti e Milan pr Zlatan Ibrahimovi del n pah edhe mundsia Real Madrid. Lajmi bhet i ditur nga “El Mundo Deportivo”, sipas s cils Murinjo i ka krkuar klubit t bj nj ofert te rreth 35 milion euro pr Ibrahimovi

No Pic available
  • 2010-08-21

Rama: Do të zhbëjmë të gjithë tjetërsimin korruptiv të pasurisë

Lideri i opozits: Do t bjm transparencn Opozita socialiste prkufizon aksionin e vet politik me kartn e lufts kundr korrupsionit. I prvijuar si dukuri q ka mbrthyer qeverisjen e vendit, beteja q i dha pushtetin Sali Berishs n vitin 2005 po merret nga kundrshtart e tij politik, t cilt kan zgjeruar pro

No Pic available
  • 2010-08-21

Ivanov: Maqedonia, në presion për çështjen e emrit

Presidenti i Maqedonis thekson se Shkupi nuk do t ndryshoj qndrim Presidenti i Maqedonis, Gjorgje Ivanov, deklaroi dje n Ohr se Maqedonia sht nn trysni t fort pr tejkalimin e kontestit me emrin, derisa Greqia sht kursyer nga e njjta. “shtja rreth emrit kushtetues t Republiks s Maqedonis krkon

No Pic available
  • 2010-08-19

Beogradi këndon tore: Asnjë njohje e re për Kosovën

Lvizja Ministri i Jashtm Jeremi i jep fund misionit pr lobimin e rezoluts s re n OKB Shefi i diplomacis serbe, Vuk Jeremi, i dha fund misionit t tij dyjavor n Nju Jork, ku ai, n selin e OKB-s, loboi pr projektrezolutn serbe mbi Kosovn, t ciln Asambleja e Prgjithshme e OKB-s pritet q ta shqyrtoj n g