Rezultate te kerkimit per termin: +Karts

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Engel: Tre vendet e Karts s Adriatikut n NATO

Kongresmeni amerikan Eliot Engel n nj intervist pr gazetn shqiptaro-amerikane Illyria n Nju Jork ka deklaruar se i ka sugjeruar sekretares amerikane t shtetit Kondoliza Rajs q Shqipria, Maqedonia dhe Kroacia t marrin ftesat pr antarsim n NATO n Samitin e Bukureshtit q do t mbahet gjat muajit prill.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

NATO, Adriatik 3 merr mbshtetjen amerikane pr n NATO

Ministri i Punve t Brendshme t Maqedonis, Lazar Elenovski shprehu optimizm se vendet e Karts s Adriatikut do t marrin ftes pr antarsim n NATO n samitin e ardhshm t Bukureshtit. Ministri i Punve t Brendshme t Maqedonis, pas takimit t mbrmshm n Pentagon me kolegt e tij nga Shqipria dhe Kroacia dhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.860Z

Reforma, barazi universiteteve private dhe publike

Përfundojnë konferencat për sistemin e Bolonjës Reforma e re q po glon n mjediset e Ministris s Arsimit dhe t Shkencs duket se do t ket qllim parsor vendosjen n pozita t barabarta t dy sistemeve aktuale t arsimit t lart, at publik dhe at privat, duke krijuar nj sistem unik t a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Meta në Dubrovnik: Kushtëzimet cenojnë integrimin rajonal

Meta, thirrje Beogradit: Bashkëpunim i ngushtë me Kosovën Qeveria shqiptare e konsideron thelbsore q Serbia dhe Kosova t punojn s bashku pr t ardhmen e prbashkt evropiane. Zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm Ilir Meta bn t qart se qeveria shqiptare kagjithka pr shtensionim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

Ambasada amerikane vlerson bashkpunimin politik

Koht e fundit ka nj prparim domethns n prpjekjet e Shqipris pr t prmbushur standardet e bazuara mbi rezultatet e NATO-s, si jan prvijuar n Planin e Veprimit pr Antarsim. Kt e kat ditu Ambasada Amerikane n Tiran prmes nj deklarate pr shtyp, ku vlerson bashkpunimin politik pr realizimin e reformave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Shqiptarët do të udhëtojnë shumë shpejt pa viza drejt Bashkimit Europian

sht ky mesazhi i dhn sot n Dubrovnik t Kroacis ku po mbahet samiti i liderve t Europs dhe Ameriks Veriore, nga kryeministri francez Fransua Fijo. N deklaratn e tij t hapjes n samit, Fijo tha se antarsimi n Bashkimin Europian i vendeve t rajonit sht shum i rndsishm sikundr edhe procesi i lvizjes s li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Berisha: Dixhitalizimi i shëndetësisë prioritet i qeverisë

Kryeministri Berisha mblodhi grupin e puns mbi dixhitalizimin n sektorin e shndetsis, n kuadr t programit t qeveris pr “Shqiprin Dixhitale”. Sipas Kryeministrit dixhitalizimi n shndetsi sht nj prioritet i qeveris. Berisha vuri theksin mbi rndsin e Karts Elektronike t Shndetit si nj elem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama