Rezultate te kerkimit per termin: +Karta

Total: 7762
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.980Z

Stërkaj:Janë falsifikuar karta identiteti

Deputeti i PS-së, Paulin Stërkaj ka denoncuar sot faktin se ekzistojnë në qarkullim karta identiteti false të cilat do të përdoren gjatë procesit të votimit më 8 maj.   Në një konferencë për shtyp deputeti Stërkaj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.305Z

Berisha: Jo karta falas

Kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar ne mbledhjen e qeverise se askush nuk do te marre falas leternjoftimet elektronike, pasi sipas tij kjo do te thote te shkaterrosh procesin me te rendesishem te vendit. (UPDATE) “Perpjekjet per t’u shmangur nga procesi jane perpjekje ta p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.158Z

Karta e Shëndetit, tani aplikim online

Risia Rama: Reformim rrënjësor i shërbimit. Braho: Kemi nën kontroll të gjithë sistemin Radhëve të gjata i erdhi fundi. Që prej datës 15 shkurt shpërndarja e kartës së shëndetit po bëhet në mënyrë elektronike, pa qenë e nevojshme për të qëndruar në pritje për orë të tëra n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.699Z

Qeveria: Nuk ka karta falas

Qeveria shqiptare deklaroi se nuk do te pranoje propozimin e opozites per t’i pajisur qytetaret me karta identiteti falas. “Kjo eshte nje ide komuniste. Karta falas nuk ka”, u shpreh zevendesministri i Financave, Sherefedin Shehu. Vetem per 750 mije qytetaret shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.489Z

Falsifikonte karta identiteti, arrestohet 62- vjeçari

Opozita shqiptare prej kohësh ka ngritur shqetësimin se qarkullojnë karta identiteti të falsifikuara, të cilat mund të përdoren dhe ditën e votimit. Por tashmë është dhe policia shqiptare ajo që ka vërtetuar shqetësimin e opozitës për përdorimin e kartave të falsif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.719Z

LSI:Të varfrit, karta falas

Tiranë -Lëvizja Socialiste për Integrim i ka kërkuar sot qeverisë që të pajisë me karta falas të gjithë ata shtetas shqiptarë që nuk kanë mundësi ekonomike për të bërë pagesën e kërkuar për mjete të tilla identifikimi. Dritat Prifti, nënkryetar i kësaj force politike tha sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.351Z

Për një muaj jepen 250 mijë karta shëndeti

Procesi Mbi 941 954 qytetarë janë pajisur me karta shëndeti deri në datën 10 shkurt 2016, njoftoi dje Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor. Vetëm për periudhën 5 janar – 11 shkurt 2016, janë shpërndarë rreth 249 528 karta shëndeti në të gjithë Shqipëri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama