Rezultate te kerkimit per termin: +Karton

Meta: total 1000 / total_found 7153 / time 0.003 / keyword[0] karton / docs[0] 7153 / hits[0] 10200 /
Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje
  • 2019-04-11

Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje

Kartoni i kuq që mori në ndeshjen ndaj Barcelonës i ka kushtuar rëndë sulmuesit të Atletico Madridit, Diego Costa, i cili e ka mbyllur para kohe sezonin ne La Liga. 30-vjeçari u pezullua 8 ndeshje për sjelljen e tij të pahijshme ndaj gjyqtarit në momentin që u ndëshkua me karton të kuq

Barazime të çmendura në Euro 2020, Italia vendos rekorde (Video)
  • 2019-03-27

Barazime të çmendura në Euro 2020, Italia vendos rekorde (Video)

Gola, emocione pa fund, përmbysje rezultatesh dhe shumë spektakël në ditën e fundit të kualifikueseve të Euro 2020 për muajin mars. Në grupin J, Italia e Mancinit mori fitoren e dytë këtë herë me shifra tenistike pasi në Parma mposhti me rezultatin e thellë 6-0 Lihtenshtejnin. Quaglie

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji
  • 2019-03-23

Vetëm 2 shqiptarë në fushë, Zvicra cinike fiton në Gjeorgji

Zvicra nuk bën shaka në sfidën hapëse të Grupit D eliminator të Euro 2020 me ndaj Gjeorgjisë në transfertë. Edhe trajneri Petkovic nuk kishte në dispozicion për arsye fizike Xherdan Shaqirin, përfaqësuesja helvete e zgjidhi me zgjuarsi sfidën në pjesën e dyte, duke shënuar dy gola

Kastrioti triumfon ndaj Tiranës, paqe në Laçi-Flamurtari
  • 2019-03-17

Kastrioti triumfon ndaj Tiranës, paqe në Laçi-Flamurtari

Kastrioti ka arritur të mposhtë Tiranën me rezultatin minimal 1-0 dhe të konfirmohet si një skuadër që do të luftojë deri në frymën e fundit për mbijetesën. Për krutanët mjaftoi një gol i shënuar nga Marku, pas ekzekutimit të saktë të një 11-metërshi, që u akordua me shumë bu

Feston si Ronaldo dhe Simeone, por e pëson keq!
  • 2019-03-15

Feston si Ronaldo dhe Simeone, por e pëson keq!

Ka nga ato raste që nëse feston si Diego Simeone ose Cristiano Ronaldo mund edhe ta pësosh keq. Festimi i shfrenuar i trajnerit të Atletico Madrid që u huazua nga Cristiano Ronaldo në ndeshjen e kthimit mes Juventus dhe Atletico Madrid është kthyer në një sensacion.Lojtari u U-19 të Hajdu

SAMITI PA DIASPORË
  • 2019-03-14

SAMITI PA DIASPORË

Nga: Petrit KUÇANA Kot shkoni! Nuk ka më ushqim! Kështu na presin këtej nga Nëna Shqipëri, që i vraftë Zoti i vraftë! Lajmëtari ishte rreth të shtatëdhjetave,me një plis në kokë dhe dukej sikur kishte marrë këtë mision që tu tregonte samitistëve që vijnë valë-valë drejt vendi

Hysaj, i irrituar: Për çfarë duhet VAR-i nëse nuk përdoret!?
  • 2019-03-04

Hysaj, i irrituar: Për çfarë duhet VAR-i nëse nuk përdoret!?

Elseid Hysaj ka komentuar në zonën miks ndeshjen me Juventusin, që u kushtëzua që në pjesën e parë nga një episod, që ka hapur diskutime. Sipas mbrojtësit shqiptar, kryesori duhet të kishte thirrur në ndihmë varin, pasi, sipas tij, Meret nuk e ka prekur Ronaldon. Pa kartonin e kuq të