Rezultate te kerkimit per termin: +Kartoni

Meta: total 1000 / total_found 1814 / time 0.001 / keyword[0] kartoni / docs[0] 1814 / hits[0] 2073 /
Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje
  • 2019-04-11

Ofendoi gjyqtarin, Diego Costa pezullohet 8 ndeshje

Kartoni i kuq që mori në ndeshjen ndaj Barcelonës i ka kushtuar rëndë sulmuesit të Atletico Madridit, Diego Costa, i cili e ka mbyllur para kohe sezonin ne La Liga. 30-vjeçari u pezullua 8 ndeshje për sjelljen e tij të pahijshme ndaj gjyqtarit në momentin që u ndëshkua me karton të kuq

Manchester City, gati të zbrazë thesin për Saul Niguez
  • 2019-04-02

Manchester City, gati të zbrazë thesin për Saul Niguez

Mediat angleze shkruajnë se Saul Niguez i Atletico Madridit do të jetë objektivi kryesor i Manchester Cityt në merkaton e verës. Edhe pse më herët Qytetarët kishin shprehur interes të fortë edhe për talentin e mesfushës së West Hamit, Declan Rice, duket se ata janë përqendruar vetëm

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

Kriza te Los Blancos/ Ramos rrëfehet për zënkën me Perez dhe Marcelo
  • 2019-03-11

Kriza te Los Blancos/ Ramos rrëfehet për zënkën me Perez dhe Marcelo

Pas eliminimit të Real Madrid nga Liga e Kampionëve nga Ajaxi, Sergio Ramos ka qenë në qendër të kritikave nga mediat. Së pari sepse incizoi dokumentar personal teksa Los Blancos ishin duke u eliminuar, pastaj se kishte një debat të ashpër me presidentin e klubit, një zënkë me Marcelon

Flamurtari denoncon me video gabimet e gjyqtarëve
  • 2019-03-01

Flamurtari denoncon me video gabimet e gjyqtarëve

No Comment. Kështu titulluar klubi i Flamurtarit një video përmbledhëse të ndeshjes Partizani-Flamurtari, 3-1, ku evidentohet rastet, për të cilat vlonjatët pretendojnë se janë ndëshkuar me pa të drejtë nga trupa gjykuese. Nga goditja e këndit e paqenë me Partizanit, te pozicioni i pa

VAR-i kthen futbollistin nga dhomat e zhveshjes që të marrë kartonin e 2-të të kuq (Video)
  • 2019-02-19

VAR-i kthen futbollistin nga dhomat e zhveshjes që të marrë kartonin e 2-të të kuq (Video)

VAR-i po fiton gjithnjë e më shumë rëndësi në fushat e futbollit, pasi përtej problematikave të evidentuara, në jo pak raste ka ndihmuar arbitrat të japin vendimin e duhur. Një ngjarje mjaft interesante është regjistruar edhe dje në kampionatin polak, në sfidën mes Legias së Varshav

Dalin përgjimet e reja, si i blenë votat Avdylajt për Vangjush Dakon
  • 2019-01-30

Dalin përgjimet e reja, si i blenë votat Avdylajt për Vangjush Dakon

Dhjetëra përgjime dhe dokumente të siguruara nga BIRN përmes dy hetimeve në Prokurorinë e Krimeve të Rënda hedhin dritë mbi përfshirjen e krimit të organizuar në episode të blerjes së votave në Durrës, Kavajë, Lezhë dhe Dibër, ndërkohë që Shqipëria po shkon drejt një procesi