Rezultate te kerkimit per termin: +Kasacionit

Meta: total 345 / total_found 345 / time 0.000 / keyword[0] kasacionit / docs[0] 345 / hits[0] 534 /
Vrasja mafioze në Elbasan, mediat italiane: Kush ishte Tarzani shqiptar!
  • 2019-01-13

Vrasja mafioze në Elbasan, mediat italiane: Kush ishte Tarzani shqiptar!

Atentati mafioz që la pas tre të vdekur në 29 dhjetor të vitit të shkuar në Elbasan, ku objektiv i vrasësve ishte Enbdrit Alibej nuk është zbardhur ende nga autoritetet shqiptare. Për vetëm mënyrën e organizimit nga ana e vrasësve, të cilët nuk kanë thuajse asnjë gjurmë në vendng

Meta propozon Vitore Tushën për kryetare të KLSH-së
  • 2018-11-05

Meta propozon Vitore Tushën për kryetare të KLSH-së

Vitore Tusha është emri që presidenti Ilir Meta ka propozuar për pozicionin Kushtetues të Kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Presidenti pas realizimit të një procesi transparent dhe objektiv, ka arritur në konkluzionin se, Doktore e Shkencave Juridike znj.Vitore Tusha plotëson

Marku në Paris, takohet me Prokurorin e Gjykatës së Kasacionit të Francës
  • 2018-05-18

Marku në Paris, takohet me Prokurorin e Gjykatës së Kasacionit të Francës

Kryeprokurorja Arta Marku ndodhet në Paris, ku merr pjesë në takimin për 10-vjetorin e shoqatës së kryeprokuroreve dhe kryegjyqtarëve të Bashkimit Evropian. Ajo është takuar me Prokurorin e Përgjithshëm të Gjykatës së Kasacionit të Francës, Jean Claude Marin. Ftesa për Marku u dë

No Pic available
  • 2018-05-16

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të Zërit të Amerikës për këtë çështje, duke qenë se i gjithë procesi i Reformës në Drejtësi dhe pake

Ekstradimet, PS: Ishte në draftin e diskutimeve, PD akuza të padrejta
  • 2018-05-14

Ekstradimet, PS: Ishte në draftin e diskutimeve, PD akuza të padrejta

Në vazhdën e denoncimit të shkeljeve ligjore që ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka bërë për të mbrojtur të vëllain trafikant droge, Partia Demokratike deklaroi disa ditë më parë se është falsifikuar nga ai në kohën kur drejtonte Komisionin e Ligjeve, kodi i procedurës penale.

PD: Xhafaj tu shpjegojë shqiptarëve pse nuk e arreston vëllain trafikant
  • 2018-05-13

PD: Xhafaj tu shpjegojë shqiptarëve pse nuk e arreston vëllain trafikant

Partia Demokratike ka vijuar edhe sot të akuzojë ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se i ka dhënë imunitet vëllait të tij trafikant droge, Agron xhafaj, duke e mbrojtur përballë ligjit, Nga selia blu, Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi dhe Ervin Salianji deklaruan se familja Xhafaj tahsmë e

Vëllai i Xhafajt, PD: Hysi-Manja mashtruan për të mbuluar krimin e ministrit
  • 2018-05-11

Vëllai i Xhafajt, PD: Hysi-Manja mashtruan për të mbuluar krimin e ministrit

Partia Demokratike, ka publikuar sërish sot fakte të reja sipas saj, që përfshijnë ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj në fshehjen e dënimit dhe të ndryshimit të Kodit Penal për ekstradimin e vëllait të tij Agron Xhafaj, i dënuar në Itali për trafik droge. Kemi të bëjmë me një fa