Rezultate te kerkimit per termin: +Kasandrs

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.789Z

Zhvillimi ekonomik, Vasili: Modelet e Kasandrës të papranueshme për shekullin XXI

“Zhvillimi ekonomik i vendit sht i dukshm. Stabiliteti ekonomik sht monitoruar nga Fondi Monetar i Zhvillimit, por dhe nga Baka Botrore, prandaj sulmet e selis roz jan t papranueshme”. Kshtu ka deklaruar dje nnkryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Petrit Vasili.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.751Z

Hyrje në tempull...

Shtëpia botuese Arbëria boton antologjinë publicistike të Bardhyl Londos, Tempulli, brenda dhe jashtë sht e uditshme, gati n kufijt e mistikes, ajo q ndodh me disa fjal: ana e tyre tingllore prputhet n mnyr t pandashme m ann e tyre kuptimore, me at q duan t kumtojn. Sapo dgjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Utopia e zvetnuar e komunikimit kulturor

Vshtrim meditativ dhe futurologjik 1. Historia e kulturs s do populli mund t kundrohet nga dy pikvshtrime: s pari, si zhvillim imanent dhe, s dyti, si rezultat i ndikimit t jashtm (aberrativ). Kjo ligjsi q e ofron kt mnyr arsyetimi (nse e pranojm), nuk e prjashton as kulturn shqiptare n t gjith

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama