Rezultate te kerkimit per termin: +Kasich

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.108Z

John Kasich tërhiqet nga gara presidenciale

Guverntatori i Ohajos John Kasich, një ndër konkurrentët për kandidat i Partisë Republikane në zgjedhjet për president, po tërhiqet nga gara, duke i hapur rrugë manjatit Donald Trump të marrë emërimin e partisë së tij. Zoti Kasich ishte një ndër 17 konkurrentët që u futën në g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.549Z

SHBA: Rubio del nga gara, Kasich fiton në Ohajo

Republikani i Floridës, Senatori Marco Rubio u largua nga gara presidenciale, ndërsa guvernatori republikan i Ohajos, John Kasich mposhti kryesuesin e garës Donald Trump në shtetin e tij. Dita e martë ishte një ditë e ngarkuar me gara të rëndësishme në një numër shtetesh. Republikani T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.576Z

Fushata elektorale në kampin republikan

Dy kandidatët republikanë për president John Kasich dhe Ted Cruz po ndërmarrin një përpjekje të re për të bllokuar kryesuesin e garës republikane Donald Trump të sigurojë numrin e duhur të votave për të marrë emërimin e partisë. Kasich njoftoi se ai do të heqë dorë nga gara në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.079Z

Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve

Ditën që ai pritet të fitojë në të pesë shtetet ku zhvillohen të martën zgjedhje paraprake, kryesuesi i garës republikane Donalt Trump, kapi 50 për qind të mbështetjes mes votuesve republikanë ose atyre që anojnë nga republikanët, sipas një ankete të "NBC News/Survey Monkey&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.081Z

Anketa: Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve

Ditën që ai pritet të fitojë në të pesë shtetet ku zhvillohen të martën zgjedhje paraprake, kryesuesi i garës republikane Donalt Trump, kapi 50 për qind të mbështetjes mes votuesve republikanë ose atyre që anojnë nga republikanët,  sipas një ankete të  “NBC News/Survey

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.238Z

Zgjedhjet në Nju Jork, Clinton, Trump thellojnë epërsinë

Miliarderi Donald Trump dhe ish-Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton fituan në zgjedhjet paraprake dje në Nju Jork, duke thelluar epërsinë e tyre mbi rivalët në kampet përkatëse. Zoti Trump fitoi rreth 60% të votës krahasuar me 25% për Guvernatorin e Ohajos John Kasich dhe 15% për Senat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.073Z

SHBA: Zgjedhje paraprake në 5 shtete

Amerikanët në pesë shtete - Connecticut, Delaware, Maryland, Pennsylvania dhe Rhode Island - po votojnë sot në zgjedhjet paraprake. Megjithëse nuk janë domosdoshmërisht vendimtare, këto votime mund t'i ndihmojnë kandidatët kryesorë që të konsolidojnë pozitat e tyre, ose të sinjalizo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama