Rezultate te kerkimit per termin: +Kasmi

Meta: total 569 / total_found 569 / time 0.000 / keyword[0] kasmi / docs[0] 569 / hits[0] 898 /
Vrasja e Kasmit, zbardhet itinerari i vrasjes nga ish-oficeri Efthimios Efthimiu
  • 2019-02-02

Vrasja e Kasmit, zbardhet itinerari i vrasjes nga ish-oficeri Efthimios Efthimiu

Personi që shfaqet në këto pamje dyshohet të jetë ish-oficeri i forcave speciale greke, Efthimios Efthimiu. Ai u fokusua nga kamerat e sigurisë së bizneseve në rrugën Kongresi i Manastirit, në orën 19.26 të mbrëmjes së 29 janarit 2018, pak minuta pasi ekzekutoi Devi Kasmin, krim të ci

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Terrorizo! Përndiq! dosjet e STASIT u prezantohen gjimnazistëve
  • 2018-12-08

Terrorizo! Përndiq! dosjet e STASIT u prezantohen gjimnazistëve

STASI, policia sekrete e ish-Republikës Demokratike Gjermane dhe paralelet e saj në realitetin shqiptar Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, në bashkëpunim me Inner Wheel Club Tirana ka nisur të ekspozojë për gjimnazet e Tiranës ekspozitën e veprimtarisë së

No Pic available
  • 2018-10-22

Dokumentet sekrete të STASIT në një ekspozitë në Tiranë

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer sjell në Shqipëri një ekspozitë të rrallë të veprimtarisë së STASI-t në Gjermaninë Lindore, mundësuar nga Autoriteti Gjerman i Hapjes së Dosjeve, BStU. Ekspozita titulloh

Të pathënat e Konakut, historia e pallatit të intrigave në Adriatik
  • 2018-10-14

Të pathënat e Konakut, historia e pallatit të intrigave në Adriatik

Dikur « Konaku » ka qenë një ndërtesë e fjetur e administratës turke, por destinacioni i tij ndryshoi kur në Durrës mbërriti Princi gjerman Vilhelm Vid, mbreti që Europa i caktoi shtetit të sapokrijuar shqiptar. Erdhi pikërisht nga Trieste, i shoqëruar jo vetëm me anije austrohungarez

Dhuna në protestë, sherr mazhorancë-opozitë në komision
  • 2018-06-04

Dhuna në protestë, sherr mazhorancë-opozitë në komision

Deputetët e mazhorancës dhe të opozitës janë përplasur sot në Komisionin e Medias teksa në rend ditë ishte dhuna ndaj kryeredaktorit të RD-së, Bledi Kasmi, i cili ishte thirrur në seancë dëgjimore. Shkak për tensionimin e mbledhjes janë bërë debatet pas dëshmisë së gazetarit Ble

Protesta, Bledi Kasmi: Më qëlluan me shkop hekuri, rrezikova jetën
  • 2018-06-04

Protesta, Bledi Kasmi: Më qëlluan me shkop hekuri, rrezikova jetën

Kryeredaktori i RD-së, Bledi Kasmi, ka treguar në një seancë dëgjimore në Komisionin e Medias se është qëlluar barbarisht nga forcat speciale gjatë protestës së opozitës në 26 maj para Ministrisë së Brendshme. Kasmi ka rrëfyer se ka qenë duke bërë punën e tij si gazetar, si shum