Rezultate te kerkimit per termin: +Kastrati +Group

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] kastrati / docs[0] 2451 / hits[0] 4472 / keyword[1] group / docs[1] 3083 / hits[1] 5880 /
No Pic available
  • 2017-05-23

Njëzet e pesë vite Kastrati group

Në 25 vjetorin e krijimit Kastrati Group ka inaguruar showroom-in e Mercedes Benz si përfaqësues ekskluziv i kësaj firme prestigjoze në Shqipëri. Investim prej 13 milionë euro, një dizanj bashkëkohor dhe teknologji e fjalës së fundit, e ka kthyer projektin në showroom-in më të madh në

Cilët janë 100 eksportuesit më të mëdhenj në vend
  • 2017-02-19

Cilët janë 100 eksportuesit më të mëdhenj në vend

Nga Ornela Liperi  Cilët janë 100 eksportuesit më të mëdhenj në vend. Si ekonomia shqiptare vijon të mbështetet te krahu i lirë i punës, shitja e burimeve natyrore (të dyja pa vlerë të shtuar) dhe rieksportet, ndërsa rajoni po ecën përpara drejt teknologjisë dhe industrisë mb

100 kompanitë me fitime më të larta; ekonomia e tenderëve dhe koncesioneve
  • 2016-11-27

100 kompanitë me fitime më të larta; ekonomia e tenderëve dhe koncesioneve

Kurora e 2015-s u shkon bizneseve shtetërore të energjisë, sipërmarrjeve me fitime të garantuara nga marrëveshjet e favorshme koncesionare, bankave, kompanive të ndërtimit (kryesisht ato që kanë kontrata me shtetin) dhe nënkontraktorëve të kompanive publike të energjisë. Bie fitim

LISTA/ Ja cilat janë 200 kompanitë më të mëdha në Shqipëri
  • 2016-10-15

LISTA/ Ja cilat janë 200 kompanitë më të mëdha në Shqipëri

Pasqyra e pjesës më të madhe të 200 kompanive me qarkullim më të lartë të të ardhurave në vitin 2015, reflekton panoramën e të gjithë ekonomisë shqiptare, që nuk po ndryshon prej vitesh: një ekonomi e orientuar nga konsumi, që nuk prodhon pothuajse asgjë, pa një vizion të qartë

Nga Vilma Nushi te femrat e familjes Hoxha: 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra
  • 2016-06-26

Nga Vilma Nushi te femrat e familjes Hoxha: 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra

Nga Ornela Liperi, Monitor Kur bëhet fjalë për biznes, femrat kanë treguar se dinë të drejtojnë njësoj, ose më mirë se meshkujt. Ndonëse pjesa më e madhe e tyre preferojnë të qëndrojnë në hije, në vite, me ndihmën e bashkëshortëve, apo vetëm, kanë ndërtuar aktivitete të q

No Pic available
  • 2016-06-26

50 kompanitë më të mëdha me pronare femra në Shqipëri

Cilat janë 50 kompanitë më të mëdha në vend, sipas xhiros vjetore 2014-2015, që janë të paktën 30% në pronësi të femrave. Nga Vilma Nushi, femrat e familjes Hoxha, Merita Sheqi, Donika Mici, Eleni Babameto, ja zonjat e bizneseve të qëndrueshme VIP në Shqipëri  Nga Ornela Liperi Kur

Ja 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra 2014-2015
  • 2016-06-26

Ja 50 kompanitë më të mëdha me pronare femra 2014-2015

Cilat janë 50 kompanitë më të mëdha në vend, sipas xhiros vjetore 2014-2015, që janë të paktën 30% në pronësi të femrave. Nga Vilma Nushi, femrat e familjes Hoxha, Merita Sheqi, Donika Mici, Eleni Babameto, ja zonjat e bizneseve të qëndrueshme VIP në Shqipëri... Nga Ornela Liperi