Rezultate te kerkimit per termin: +Kastriot +Islami

Meta: total 1000 / total_found 3334 / time 0.002 / keyword[0] kastriot / docs[0] 9269 / hits[0] 14146 / keyword[1] islami / docs[1] 6410 / hits[1] 13906 /
No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-04-26

Policia procedon penalisht Lulzim Bashën dhe 12 deputetë

Një ditë pas protestës së opozitës, e cila bllokoi 5 pika kryesore të akseve rrugore në vend, ka nisur procedimi penal për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe 12 deputetë të selisë blu. Ata akuzohen për tubim të paligjshëm dhe bllokim të qarkullimit, sepse dje në orën 11:

No Pic available
  • 2017-04-25

Protesta, Lulzim Basha dhe 12 deputetë të PD procedohen penalisht

Kryetari i Partisë Lulzim Basha dhe 12 deputetë të PD janë proceduar penalisht pas protestës së një ditë më parë, ku u bllokuan rrugët për një orë. Ata akuzohen për tubim të paligjshëm dhe bllokim të aqrkullimit. “Në orën 11:00, te sheshi “Shqiponja” dhe në rru

No Pic available
  • 2017-04-25

Basha dhe 12 deputetë demokratë rrezikojnë gjobë deri në 3 vite burg

Policia e Shtetit kallëzon në Prokurori kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe 12 deputetë demokratë që organizuan protestën e së hënës në bllokim e 5 akseve kyçe. Policia e konsideron të paligjshëm bllokimin e rrugës për 1 orë dhe organizatorët sipas kodit penal rreziko

Protesta, Basha dhe 12 deputetë të PD procedohen penalisht
  • 2017-04-25

Protesta, Basha dhe 12 deputetë të PD procedohen penalisht

Kryetari i Partisë Lulzim Basha dhe 12 deputetë të PD janë proceduar penalisht pas protestës së një ditë më parë, ku u bllokuan rrugët për një orë. Ata akuzohen për tubim të paligjshëm dhe bllokim të qarkullimit. Në orën 11:00, te sheshi Shqiponja dhe në rrugën Teodor Keko, kan

No Pic available
  • 2017-04-24

Protesta/ Ja akset rrugore që do bllokojë PD nesër

Zbardhen akset rrugore që lidhen me Tiranën, të cilat do të bllokohen nga Partia Demokratike nesër ora 11:00 deri në 12:00. Shqiptarja.com ka mësuar se do të jenë të paktën pesë pika strategjike ku opozita do organizojë protestuesit e saj, duke ngarkuar edhe deputetët përgjegjës për

U hëngërt mortja o rilindas!
  • 2017-02-19

U hëngërt mortja o rilindas!

Nga Bledi Mane-Public Enemy Kauzen e studenteve dhjetoriste te shokeve te Azem Hajdarit e vodhi. Qeverite e stabilitetit te post ’90 i masakroi me leva dhe greva. U be president republike dhe prej frike ju u përçatë. Fatos Nanon ua palloi ne burgun e Bënçës 4 vjet rresht dhe me opozi