Rezultate te kerkimit per termin: +Kastriot +Ismailaj

Total: 311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.335Z

Kastriot Ismailaj transferohet në burgun 302

Biznesmeni Kastriot Ismailaj është transferuar nga burgu i Fierit në burgun 302 në Tiranë për arsye sigurie. Ismailaj akuzohet për pastrim parash dhe mashtrim në shuma të mëdha. Ai ka qenë administrator i disa kompanive, dhe ka pasur një rol kryesor në mbledhjen e e borxheve të kompa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.607Z

Kastriot Ismailaj: Nuk tërhiqem nga arbitrazhi

Kastriot Ismailaj akuzon prokurorinë se po përdoret nga qeveria në formë presioni që të heqë dorë nga gjyqi i arbitrazhit në Vjenë. Në procesin gjyqësor që po zhvillohet në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku organi i akuzës ka kërkuar konfiskimin e rreth 3.5 mln eurove që janë bll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.227Z

Kastriot Ismailaj, gjithçka për të shtyrë seancën

Ish-administratori i DIA-s, Kastriot Ismailaj bëri gjithçka që parashikonte Kodi i Procedures Penale që të dështonte seanca gjyqësore këtë të premte. Në kushtet kur mungonte avokati i zgjedhur prej tij, Vladimir Meci, i akuzuar për afera dhe mashtrime në shuma të konsiderueshme, kur C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.252Z

Kastriot Ismailaj mohon akuzën e pastrimit të parave

Kastriot Ismailaj, mohon akuzën e "pastrimit të parave" të ngritur nga prokuroria, në lidhje me kompanin Adriatic Development Corporation" në llogaritë e të cilës janë sekuestruar rreth 5 mln euro. Ismailaj, në procesin gjyqësor të konfiskimit të kësaj shume, i tha Gjykatës së Krime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.295Z

Transferohet ne Tirane Kastriot Ismailaj

brbrNje nga deshmitaret kyc ne aferen e ceshtjes CEZ por edhe i akuzuari kryesor se ka marre parate e kompanise publike te shperndarjes se energjise permes mashtrimit me firmen Dia Kastriot Ismailaj eshte transferuar nga ambientet e paraburgimit te Fierit ne ato te Tiranes Burime prane policise bej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.604Z

Kastriot Ismailaj: Nuk po më lejojnë të takohem me gruan

Kastriot Ismailaj ka qenë dje prezent në procesin gjyqësor për konfiskimin e pasurive të tij. Ismailaj gjatë seancave të kaluara është paraqitur nga avokati, por për shkak se tashmë është transferuar nga Feri në Tiranë, ka marrë pjesë në gjyqin që zhvillohej në Gjykatën e Kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.614Z

Përfundojnë hetimet, ja akuzat e ngritura për Kastriot Ismailaj

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet ndaj shtetasit Kastriot Ismailaj, i cili akuzohet për veprat penale të Mashtrimit, të kryer në bashkëpunim dhe me pasoja të rënda, si edhe Pastrimit të produkteve të veprës penale, të kryer më shumë se njëherë. Gjatë hetimit, Prokuroria ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama