Rezultate te kerkimit per termin: +Kastriot +Tusha

Meta: total 244 / total_found 244 / time 0.000 / keyword[0] kastriot / docs[0] 9505 / hits[0] 14515 / keyword[1] tusha / docs[1] 1126 / hits[1] 1681 /
Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë
  • 2018-03-14

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë

Tirana është bërë gati për të festuar Ditën e Verës. Në kryeqytet do të organizohen një sërë aktivitetesh festive nga Bashkia, të cilat nisin që herët dhe mbarojnë në mbrëmje vonë. PROGRAMI DITA E VERËS Ora 09:00   Muzikë me DJ tek Liqeni Artificial (hyrja e digës). Ora 10:

Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve
  • 2018-03-10

Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve

Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh që do të zgjasin gjatë gjithë ditës me rastin e Ditës së Verës. Parku i Liqenit Artificial pritet që të jetë një nga destinacionet kryesore të qytetarëve të Tiranës. Varka dhe kanoe për argëtim, aktivitete sportive, panair

Koncert për Kishtlindje në Sheshin Skëndërbej, Veliaj: Më e mira është përpara
  • 2017-12-24

Koncert për Kishtlindje në Sheshin Skëndërbej, Veliaj: Më e mira është përpara

Sheshi Skënderbej ka qenë sot më i gëzueshëm se kurrë më parë. Krahas atmosferës festive që sjell aty thuajse çdo ditë fshati i Krishtlindjeve, sot në mbrëmje qytetarët e Tiranës ndoqën koncertin kushtuar natës në prag Krishtlindje. Artistë të njohur shqiptarë si Kastriot Tusha

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Banda frymore, koncerte në sheshet e Tiranës
  • 2017-06-14

Banda frymore, koncerte në sheshet e Tiranës

Qendra Kulturore Tirana në bashkëpunim me APR organizon koncertin Tinguj nën Yje të Bandës Frymore të Qytetit me pjesëmarrjen e këngëtarëve lirikë; Kastriot Tusha, Armaldo Kllogjeri, Erinda Agolli dhe Ardita Meni. Banda Frymore e Qytetit gjatë këtij koncerti do të interpretoj veç të