Rezultate te kerkimit per termin: +Kastriotin

Meta: total 1000 / total_found 1544 / time 0.000 / keyword[0] kastriotin / docs[0] 1544 / hits[0] 1939 /
Nuk u ngrit asnjëherë nga stoli, Kukësi shkarkon trajnerin Ndreu
  • 2019-04-06

Nuk u ngrit asnjëherë nga stoli, Kukësi shkarkon trajnerin Ndreu

Pas përfundimit të ndeshjes së sotme në stadiumin Redi Maloku të Fushë Krujës, ku Kastrioti mposhti Kukësin me përmbysje, me rezultatin 2-1, klubi verilindor ka shkarkuar nga detyra trajnerin Ramazan Ndreu. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi verilinor nëpërmjet një postimi në

Sukaj gol pas 10 muajsh, por Flamurtari sërish nuk fiton
  • 2019-03-03

Sukaj gol pas 10 muajsh, por Flamurtari sërish nuk fiton

Rikthehet pas afërsisht 10 muajsh me gol në Kategorinë Superiore Xhevahir Sukaj (për herë të fundit kishte realizuar me Vllazninë në fitoren 1-5 në Korçë) . Sulmuesi shkodran, që iu bashkua në janar Flamurtarit, pas eksperiencës jo të suksesshme te Laçi (luajti vetëm dy ndeshje në

No Pic available
  • 2019-02-05

Grushtat ndaj lojtarëve të Skënderbeut, disiplina e FSHF përkëdhel Kastriotin

Kampionët në fuqi të Superligës, Skënderbeu dështuan të merrnin një fitore ndaj Kastriotit që lundron në fundin e tabelës në ndeshjen e javës së shkuar që u luajt në Redi Maloku të Fushë Krujës. Por përveç rezultatit zhgënjyer korçarët morën si dhuratë nga tifozët kundërs

No Pic available
  • 2019-02-02

Sulejman Pitarka, aktori kujtohet në 95-vjetorin e lindjes

95 vjetori i lindjes së aktorit të madh Sulejman Pitarka u përkujtua në pani të familjareve, miqve dhe artisteve në sallën Goethe, të TKEKS. I njohur i aktori i karaktereve, Pitarka do të tërhiqte vëmendjen e publikut që në interpretimin e parë në kinematografi, në rolin e mësuesit

Gentian Mezani largohet nga Luftëtari
  • 2019-01-28

Gentian Mezani largohet nga Luftëtari

Gentian Mezani nuk është më trajner i Luftëtarit. Vlonjati është larguar nga drejtimi i gjirokastritëve më kërkesën e presidentit Grigor Tavo, që me sa duket nuk i ka pëlqyer deklaratat e teknikut në përfundim të sfidës me Kastriotin, e humbur thellë me rezultatin 1-5. Nuk ka fjalë

Herald Marku, ylli i futbollit që la Gjermaninë për ekipin e Kastriotit
  • 2019-01-27

Herald Marku, ylli i futbollit që la Gjermaninë për ekipin e Kastriotit

Në takimin e parë të për fazën e dytë të Superiores, ndeshja mes Luftëtarit dhe Kastriotit, kishte një protagonist absolut: Herald Marku, i cili shënoi një dygolësh në fitoren ndaj gjirokastritëve, duke ngjallur shpresat për një mbijetesë të ekipit. Ai ishte njeriu i ndeshjes së s

No Pic available
  • 2019-01-12

Ditë miqësoresh, Teuta barazon me Kastriotin, Skënderbeu dominon Bylisin

Teuta-Kastrioti         1-1 Edhe këtë të shtunë kanë vijuar ndeshjet miqësore për disa nga skuadrat e Kategorisë Superiore, që i vijojnë përgatitjet në Shqipëri. Skuadra e Teutës, forcë e tretë e kampionatit dhe me ambicie maksimale në këtë sezon ka barazuar 1-1 në testi