Rezultate te kerkimit per termin: +Katalanasit

Meta: total 1000 / total_found 1643 / time 0.001 / keyword[0] katalanasit / docs[0] 1643 / hits[0] 1907 /
Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit
  • 2017-06-17

Jo vetëm Donnarumma, ja 10 tradhtitë më të dhimbshme në botën e futbollit

 Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar zemërimin e tifozëve, siç po ndodh tani me Donnarumma.

No Pic available
  • 2017-06-12

Guardiola i futet politikës: Ne katalanasit do të votojmë për lirinë tonë

Ikona e sportit katalanas, Pep Guardiola, ka nisur në Barcelonë sfidën e referendumit, duke pohuar se do të votojmë edhe nëse shteti spanjoll nuk do. Ne katalanasit do të votojmë më 1 tetor për të vendosur të ardhmen tonë, ka thënë ish-lojtari dhe ish-trajneri i Barcelona-s së madhe.

No Pic available
  • 2017-06-04

Mallkimi i Juves, finalja e 7 e humbur nga 9 të luajtura

Juventus ishte sërish në një finale Championsi, por sërish dështoi. Një fatkeqësi që i ka fillesat nga viti i largët 1973, por që prej vitit 97 po kthehet në një makth për torinezët. Ajo e Kardifit ishte finalja e 9 në total për Juventusin në kompeticionin më të rëndësishëm p

No Pic available
  • 2017-05-28

Barcelona ngre lart Kupën e Mbretit

Barcelona evitoi një sezon pa trofe pasi mundi të rrëmbejë Kupën e Mbretit pasi mundi në finale 3-1 Deportivo Alaveshin. Për herë të 29 katalanasit triumfuan në këtë trofe duke e zgjidhur pa shumë probleme këtë finale, falë dhe yjeve të saj Neymar e Messi që shënuan të dy në k

Fitore me goleadë për Barcelonën e Real Madridin
  • 2017-04-27

Fitore me goleadë për Barcelonën e Real Madridin

Fitorja në El Clasico dhe gara e hapur për titullin shtoi oreksin e Barcelonës jo vetëm për fitore por dhe për gola me katalanasit që e ekzagjeruan ndaj Osasunës, që u largua nga Camp Nou me 7 gola të pësuar, përvecse dhe me valixhet gati për në Segunda Division. Messi ishte sërish he

No Pic available
  • 2017-04-24

Të gjithë sytë nga El Clasico: Ja si do të luajnë Real-Barça

Ndeshja më emocionuese e futbollit europian për klube dhe mbretëresha e të gjitha platformave sportive televizive do të marrë jetë sot në mbrëmje, duke nisur nga ora 20:45. Reali i Madridit do të presë Barcelonën, por bashkë me katalanasit do të duhet të presë edhe miliona sy përmes

Real-Barça, mediat e huaja: El Clasico-n e fitoi Mesi!
  • 2017-04-24

Real-Barça, mediat e huaja: El Clasico-n e fitoi Mesi!

Versionet inline të mediave më të rëndësishme në botë pajtohen në një pikë, se El Clasico e së dielës u përcaktua nga veprimet e yllit argjentinas, i cili bëri të heshtë Bernabeun. Olé.com: “Çfarë fitoreje e Messit! Dy gola të pabesueshëm, pas driblimeve si birrila të kun