Rezultate te kerkimit per termin: +Katania

Total: 710
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.379Z

Katania "çon" Bogdanin te Sampdoria

(ALBANIA SPORT) – Katania vazhdon të këmbëngulë për të marrë sulmuesin shqiptar Erjon Bogdanin, edhe pse 32-vjeçar luajti ndeshjen e parë të vitit 2010 me Kievon në humbjen 0-1 me Interin. Sipas gazetës sportive italiane “Corriere dello Sport”, drejtori i përgjithshëm i Katania

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.483Z

Katania kërkon Memushajn

Ka nisur në mënyrën më të mirë ky sezon në Serinë B italiane për Ledian Memushajn, mesfushorin e talentuar shqiptar që luan te Carpi sëbashku me Edgar Çanin. Paraqitjet e shkëlqyera të Memushajt në këtë fillim sezoni që kanë sjellë dhe dy gola për Carpin, kanë bërë që për m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.205Z

Basha pothuajse i Katania-s

brbrTratativa te ethshme mes Torinos dhe Katanias per kalimin e mesfushorit te Kombetares Shqiptare Migjen Basha drejt klubit sicilian sic raportoi media italiane mbremjen e djeshme ka pasur kontakte mes drejtuesve te dy klubeve dhe menaxherit te lojtarit ndersa raportorhet se eshte gjeur nje marrev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.204Z

Migjen Basha kerkohet nga Katania

0 brbr brbrMigjen Basha mund te nderroje skuader dhe duket i gatshem per ta bere kete gjebrbr brbrMesfush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.972Z

Bogdani shumë pranë kalimit tek Katania

ITALI- Erjon Bogdani duket shumë pranë një kalimi te Katania në merkaton e muajit janar. Sulmuesi i kombëtares shqiptare kërkohet me ngulm nga tekniku i ri i skuadrës siçiliane Sinisha Mihajloviç, i cili është në kërkim të një zëvendësuesi për Plazmatin. Ky i fundit pritet të kalo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.971Z

Katania këmbëngul për të marrë Bogdanin

Erjon Bogdanit i skadon kontrata me Kievon në qershor të vitit të ardhshëm dhe sulmuesi shtatlartë nuk e ka rinovuar atë. Që nga janari sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është i lirë të diskutojë me skuadrat që interesohen për të. Në Itali Katania ka kohë që interesohet për Bogun,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.212Z

Kupa e Italisë, Katania në gjysmëfinale

Katania arriti rezultatin më të mirë gjatë historisë së saj sportive duke u kualifikuar për në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë. Në ndeshjen e kthimit, Katania mundi Udineze me rezultatin 2-1: Spinezi realizoi në minutën e 45-të, ndërsa golin deciziv e shënoi Morimoto në të 89'.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama