Rezultate te kerkimit per termin: +Katastrofe

Meta: total 1000 / total_found 1536 / time 0.000 / keyword[0] katastrofe / docs[0] 1536 / hits[0] 1749 /
No Pic available
  • 2019-01-16

Britania i mbyll derën Brexit, Parlamenti rrëzon me votë paktin May-BE

Marrëveshja Brexit që kryeministrja Theresa May kishte arritur me Bashkimin Europian dhe që i siguronte Britanisë së Madhe një dalje të rregullt nga unioni është rrëzuar në mbrëmje në Parlament, pasi 230 deputetë votuan kundër saj. 432 deputetë votuan në total për marrëveshjen, e

No Pic available
  • 2019-01-13

Brexit, May: Vota kundër çon Britaninë në prag katastrofe

Kryeministrja britanike Theresa May, ka paralajmëruar ligjvënësit se dështimi për të mbështetur planin e saj për largim nga Bashkimi Evropian, do të ishte katastrofë për Britaninë, në prag të votimit në Parlament. Ligjvënësit pritet të votojnë të martën, pas dështimit të votim

12 gjëra kurioze që mund të bëni duke njohur një gjuhë të huaj
  • 2019-01-09

12 gjëra kurioze që mund të bëni duke njohur një gjuhë të huaj

Nga Narcos në spanjisht pa titra në kurset Volkshochschule gjermane Njohja e një gjuhe të huaj është ndër synimet e mira të çdo viti të ri. Mungesa e kohës dhe përtacia janë dy justifikime që të mos aplikohet mësimi i gjuhës së huaj edhe pse e dinë se nevojiten vetëm 15 minuta n

No Pic available
  • 2018-12-20

Putin: Lufta bërthamore mund të çojë në vdekjen e qytetërimit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin tha se rreziku i një lufte bërthamore nuk duhet të nënvlerësohet dhe kritikoi Shtetet e Bashkuara për braktisjen e marrëveshjeve për armë. Duke folur në konferencën vjetore për media në Moskë, Putin tha se shpreson se do të mbizotërojë gjuha e p

5-vjetori i vdekjes së Olldashit, i vëllai shpërthen me akuza të forta ndaj PD
  • 2018-11-20

5-vjetori i vdekjes së Olldashit, i vëllai shpërthen me akuza të forta ndaj PD

Kanë kaluar 5 vite nga aksidenti tragjik në autostradën Tiranë-Elbasan, që i mori jetën ish-deputeti të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi dhe dhimbja në familjen e tij vijon të mbetet e madhe. Vëllai i ish-ministrit dhe një nga figurave më të njohur të PD pas vitit 2005, Ardian Olld

TË KËRKOJMË NDJESË PËR DROGËN E TYRE?!
  • 2018-11-11

TË KËRKOJMË NDJESË PËR DROGËN E TYRE?!

Nga Ylli MANJANI Vesi i Rilindjes për tu marrë me drogë do ju dalë bashkë me shpirtin! Ndaj kushdo që pret të veprojë drejtësia e ka gabim! Sajmiri nuk ishte e as është i vetëm në këtë projekt katastrofe kombëtare. Ai ishte dhe mbeti besnik i Rilindjes, grupit politik më anti-shtet,

11 shtatori, video e rrallë dhe shokuese e tragjedisë në Kullat Binjake
  • 2018-09-06

11 shtatori, video e rrallë dhe shokuese e tragjedisë në Kullat Binjake

Zhurma e sirenave marramendëse nëpër një heshtje surreale dhe pastaj britmat dhe kollitjet e burrave dhe grave që spikasin nga një re pluhuri të bardhë si fantazmat: janë sërish imazhet e tmerrshme që pasoi sulmin e 11 shtatorit 2001 në Kullat Binjake të Manhatanit. Kjo video është po