Rezultate te kerkimit per termin: +Katedrn

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] katedrn / docs[0] 4 / hits[0] 6 /
No Pic available
  • 2010-08-27

Sa përdoret shqipja në komunat e Maqedonisë?

Funksionar t lart t BDI e kan riaktualizuar ditt e fundit shtjen e prdorimit zyrtar t gjuhs shqipe Dy vite pas miratimit t ligjit pr prdorimin e gjuhve n Maqedoni, n radht e partis partnere n koalicionin qeveritar, BDI, dhe midis analistve politik, n prgjithsi mbizotron mendimi se zbatimi i ktij ak

No Pic available
  • 2010-06-13

Xheka: Kur Berisha punonte në trasetë e hekurudhave

Flet ish-studenti i Berishës, doktori nga Berati N jet iu desh t vinte n shnjestr sindroma kye q kishin t bnin me zemrn, me jetn e njeriut. Shqisat duhej t ishin t mprehta e t pagabueshme. Mehmet Xheka, fillimisht mbushi receta n dhomn e mjekut, hapi kartela tek shtrati i t smur

No Pic available
  • 2008-11-01

Kosova qe e denj pr ndrrn e saj

* * * Ka ngjarje n jetn e individit q prjetohen thuajse me t njjtat ndjenja, njlloj si t nj kolektivi t gjer, nacional apo ndrnacional. Kshtu m ndodh, pr shembull, sot. Sapo jam kthyer nga salla e Parlamentit shqiptar, ku vetm pak minuta m par ndoqm direkt nga Kuvendi i Kosovs deklaratn e Pavar

No Pic available
  • 2008-11-01

far universitesh na duhen?

N nj nga shkrimet e kaluara kemi trajtuar komentin se; A sht shkenctar cdo profesor ? dhe n lidhje me kt n fund t komentit nnvizuam se prgjigja e ksaj pyetje mund t plotsohet duke i dhn prgjigje pyetjes tjetr se; Csht universiteti, si duhet t jet ai dhe ku ndodhemi ne? Pa e zgjatur t hyjm me n