Rezultate te kerkimit per termin: +Katedralja

Meta: total 521 / total_found 521 / time 0.000 / keyword[0] katedralja / docs[0] 521 / hits[0] 697 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Dashamir Shehi: Lista e PD-së nuk është perfekte

  Kreu i LZHK-së, kandidat në listat e PD-së, Dashamir Shehi thotë se lista e demokratëve nuk është perfekte dhe vlerëson Bashën për rolin që ka marrë në PD. Unë e di që ajo listë nuk është perfekte, e di që PD nga brenda nuk është ajo katedralja e kristaltë e lirisë dhe

No Pic available
  • 2017-05-31

Rreth 40 zona në Tiranë do të kenë ndërprerje energjie

Gjatë orëve të natës së sotme do të ketë mungesë të energjisë elektrike në një sërë zonash në Tiranë. Kompania OSHE bën me dije se do të stakohet energjia në disa fidera 20 Kv të stacionit Qendër, për shkak të një procesi kontrolli të detyruar për mirëmbajtjen e rrjetit. P

Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët
  • 2017-05-28

Shtëpitë plaka të Beratit duhet të nusërojnë për turistët

Është fillim maji dhe turistët anekënd kanë vërshuar si asnjëherë në Berat. Por mangësitë në akomodim dhe në shërbime po i krijojnë vështirësi qytezës së lashtë që të maksimizojë fitimet. Qytetarët dhe bizneset të vetëm në betejë po mundohen të rikthejnë shtëpitë 500-

Majorka, ishulli i 300 plazheve në Spanjë
  • 2017-05-26

Majorka, ishulli i 300 plazheve në Spanjë

Det, diell, por edhe zona të jashtëzakonshme natyrore të mbrojtura dhe një pasuri e rëndësishme kulturore Majorka, më kryesori i ishujve Baleari, karakterizohet për kontrastet e saj: ka plazhe të bukur, male, fshatra dhe një peizazh karakteristik të veçantë. Majorka është e njohur edh

No Pic available
  • 2017-05-05

Le Pen mbulohet me çadër nga shiu i vezëve

Kandidatja për Presidente në Francë, Marine Le Pen, është pritur sërish sot me vezë gjatë takimeve elektorale. Ajo doli e mbuluar me çadra nga katedralja në Reims, të cilën e vizitoi teksa po zhvillon takimet e fundit para zgjedhjeve të së dielës. Pas incidentit të hedhjes së vezëv

Ambasadori Donald Lu zbulon vendin më të preferuar në Shqipëri!
  • 2017-05-01

Ambasadori Donald Lu zbulon vendin më të preferuar në Shqipëri!

Për herë të parë Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka bërë rafting në Kanionet e Osumit, Skrapar me Albania Rafting Group. Pasi mori për rreth 30 min instruksionet nga guida profesionale e Federatës së Rafting, nisi zbritjen me gomone në lumë. Ai u befasua nga bukuria e r

Madona dhe Fëmija, sërish e bukur
  • 2017-04-25

Madona dhe Fëmija, sërish e bukur

Nga të dhënat e deritanishme (jo të dokumentuara) rezulton se vepra i është dhuruar Katedrales. Informacioni i vetëm deri tani është se piktura ka qenë e vendosur në altarin e Katedrales së “Shën Shtjefnit” në Shkodër. Madona dhe Fëmija është një imazh tradicional i she