Rezultate te kerkimit per termin: +Kategorin +Superiore

Meta: total 1000 / total_found 1548 / time 0.001 / keyword[0] kategorin / docs[0] 7234 / hits[0] 10050 / keyword[1] superiore / docs[1] 6015 / hits[1] 8676 /
E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali
  • 2017-06-22

E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali

Sirenat e Serisë A bien për kapitenin e Partizanit, Alban Hoxha. Mediat italiane raportojnë se klubi i sapongjitur këtë vit në kategorinë maksimale të futbollit italian, SPAL, është pranë mbylljes së marrëveshjes me Partizanin për transferimin e portierit përtej Adriatikut për shumë

Ze Maria: Rikthej Tiranën e lavdishme
  • 2017-06-17

Ze Maria: Rikthej Tiranën e lavdishme

José Marcelo Ferreira, i njohur nga opinioni sportiv si Ze Maria, u prezantua zyrtarisht nga presidenti Refik Halili si trajneri i ri i Tiranës. 44-vjeçari brazilian e nisi fjalën e tij para mediave duke falenderuar drejtuesin më të lartë bardheblu për besimin që i është u shpreh se e ard

Etika shtyn sërish vendimin për çështjen Skënderbeu
  • 2017-06-08

Etika shtyn sërish vendimin për çështjen Skënderbeu

  Ankthi është i destinuar të vazhdojë, të paktën deri në 23 qershor. Komisioni i Etikës ka shtyrë për këtë datë seancën e radhës për gjykimin e çështjes Skënderbeu që mban pezull planet e disa klubeve të Kategorisë Superiore, Kjo është shtyrja e dytë që pëson çësht

E rrallë/ Në sezonin e ri Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj sesa Superiorja
  • 2017-05-29

E rrallë/ Në sezonin e ri Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj sesa Superiorja

Shqipëria është vendi i çudirave dhe futbolli nuk mund të bëjë përjashtim në këtë aspekt. Ndoshta është unike kjo që do të ndodhë sezonin e ardhshëm në futbollin shqiptar. E besoni apo jo, Kategoria e Parë do të ketë më shumë tituj kampionë sesa Kategoria Superiore. DINAMO-TI

FIFA, Infantino uron Kukësin për titullin
  • 2017-05-26

FIFA, Infantino uron Kukësin për titullin

FIFA uron skuadrën kampione të Shqipërisë, Kukësin. Nëpërmjet një letre dërguar në FSHF, numri 1 i institucionit kryesor të futbollit botëror uron skuadrën verilindore për titullin e parë kampion në historinë e skuadrës. Ky titull vjen si rezultat i punës së kryer dhe urimet e mi

Kazma barazon me Besëlidhjen dhe fiton Superioren
  • 2017-05-23

Kazma barazon me Besëlidhjen dhe fiton Superioren

Kamza rikthehet pas pesë vitesh në Kategorinë Superiore. Në ndeshjen finale të Grupit A të Kategorosë së parë skuadra që drejtohet nga Ramadan Ndreu barazoi 1-1 me Besëlidhjen dhe falë avantazhit në ndeshjet direkte arrin të ruajë vendin e parë, që i jep të drejtën të jetë pjes

Ndeshja ndaj Tiranës, Vllaznia kërkon gjyqtarë të huaj
  • 2017-05-22

Ndeshja ndaj Tiranës, Vllaznia kërkon gjyqtarë të huaj

Rreth një muaj më parë Vllaznia u konsiderua si skuadra që po luante me fatet e titullit  në kategorinë Superiore pasi në vetëm 2 javë ndali fillimisht në barazim  Kukësin dhe më pas Partizanin. Por nga ajo skuadër e bukur për tu parë dhe që arriti shumë rezultate pozitive rradhaz